رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندربوشهر از آغاز به‌کار جایزه‌ی ادبی بوشهر در گستره‌ی ملی خبر داد.

پویش خبر- صادق سعیدی گفت: این جایزه که در واقع سومین دوره‌ی آن است و به صورت ۲سالانه برگزار می‌شود پس از وقفه‌ای ۵ ساله دوباره فعالیت خود را آغاز کرد.
وی ادامه داد: این جایزه در بخش‌های داستان و شعر برگزار می‌شود و به نفرات برتر دربخش‌های داستان کوتاه منتشرنشده، مجموعه داستان کوتاه چاپ‌شده، رمان منتشرشده و منتشرنشده و شعر غیرکلاسیک منتشرنشده و مجموعه شعر منتشرشده و همچنین بخش ویژه خلیج فارس و بوشهر جایزه اهدا خواهد کرد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بوشهر با بیان این‌که هدف از برگزاری چنین جایزه‌ای در سطح ملی معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های مناسب شهر بوشهر برای فرهنگ‌دوستان ایرانی می‌باشد افزود: علاوه‌براین با توجه به این‌که بوشهر دارای بیشترین مرز آبی با خلیج فارس نیز می‌باشد و بنا بر ضرورت تقویت هویت ملی-بومی، اختتامیه جایزه‌ی روز دهم اردیبهشت ۹۸ و هم‌زمان با روز ملی خلیج فارس برگزار خواهد شد.
این مقام مسئول ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۲۰ اسفند ۹۷ خواهد بود که این زمان قابل تمدید نمی‌باشد.
وی با اعلام این‌که فراخوان جایزه در روزهای پیشین منتشر شده و در آن، زمان‌بندی دقیق جایزه به‌همراه شرایط شرکت و میزان جایزه‌ها نیز مشخص شده خواستار مشارکت گسترده‌ی همه شاعران و داستان‌نویسان در نقاط مختلف ایران شد.
سعیدی ضمن دعوت از بخش‌های مختلف برای برپایی باشکوه برنامه‌های فرهنگی از این قبیل اظهار امیدواری کرد که این جایزه بتواند در کنار معرفی بندربوشهر، به اهداف حرفه‌ای خود پای‌بند باشد و به‌عنوان یک حرکت مستقل و پویا در مناسبت‌های ادبی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری در پایان، اعلام جزییات بیشتر این جایزه از جمله اسامی داوران را منوط به خبرهای تفصیلی‌تر آینده کرد.