مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد یکی از طرح‌های توسعه‌ای مهم شرکت مس در سال‌جاری است گفت: از اول مردادماه اورهال این کارخانه با هدف حل مشکلات محیط‌زیستی و افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از 80 هزار تن به 120 هزار آند آغاز شده است.

به گزارش پویش خبر، اردشیر سعد محمدی در بازدید از کارخانه ذوب خاتون‌آباد، با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته هیچ‌گونه نگرانی بابت کاهش تولید امسال نداریم و انشاالله تولید امسال بیشتر از سال گذشته خواهد شد.


او با تأکید بر این‌که با همکاری و همت تمام پرسنل صنعت مس، امسال شاهد خلق رکورد جدید در تولید کاتد خواهیم بود افزود: با افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد، مجموع ظرفیت تولید آند شرکت مس در استان کرمان به ۴۰۰ هزار تن خواهد رسید که بخشی از کنسانتره موردنیاز این طرح‌ها از معادن مس درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه تأمین خواهد شد.


مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اجرای هم‌زمان طرح اسیدسولفوریک خاتون‌آباد با ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال گفت: در سال‌های گذشته کارخانه ذوب خاتون‌آباد دچار برخی مشکلات محیط زیستی بود که با پیگیری‌های انجام‌شده و بر پایه اعلام سازمان‌های نظارتی غبار خروجی الکتروفیلتر درایر و الکتروفیلترهای فلش به حد استاندارد رسیده است.


سعدمحمدی با اشاره به اینکه راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد مهر پایانی بر تمام حاشیه‌های زیست‌محیطی شرکت مس خواهد بود اظهار داشت: در سال جاری با بهره‌برداری همزمان این دو طرح توسعه‌ای در خاتون‌آباد شاهد سبز شدن صنعت مس و توسعه پایدار خواهیم بود.

  • منبع خبر : مس پرس