پس از بازگشايي مرزهاي ايتاليا قصد داريم طرح پرداخت نيمي ازهزينه بليت پرواز توريست ها ورايگان كردن محل اقامت گردشگران به مدت يك شب را دستور كار خود قرار دهيم

به گزارش سرویس بین الملل پویش خبر،مسئولان محلی جزیره سیسیل در جنوب ایتالیا اعلام کردند: با کمتر شدن شیوع ویروس کرونا و پس از بازگشایی مرزهای ایتالیا قصد داریم،طرح پرداخت نیمی از هزینه بلیت پرواز توریست ها و رایگان کردن محل اقامت گردشگران به مدت یک شب را در دستور کار خود قرار دهیم.

مقامات جزیره سیسل با توجه به اینکه در جهت جذب بیشتر گردشگران این طرح را اجرا کنند بیان داشتند :۵٠ میلیون یورو به صنعت گردشگری اختصاص داده شد است، بر همین اساس طبق بودجه در نظر گرفته شد و براساس برنامه طراحی شده،اگر گردشگری حداقل به مدت سه شب در یکی از هتل ها یا اقامتگاه های این جزیره سکونت داشته باشد هزینه یک شب از اقامت او رایگان میشود و یک دوم(۵٠درصد)پول بلیت هواپیمای او نیز برگردانند میشود.

همچنین مقامات این جزیره افزودن: هدف از این برنامه جبران خسارت ها و زیان های وارد شد به صنعت گردشگری به علت شیوع ویروس کرونا و قرنطینه میباشد و همچنین بازدید گردشگران از مکانهایی گردشگری این جزیره مانند موزه ها،اماکن فرهنگی و آثار باستانی نیر از تخفیف بر خوردار خواهد بود.

سیسیل، بزرگ ترین جزیره دریای مدیترانه، در جنوب ایتالیا واقع شده و به دلیل دارا بودن جاذبه‌های متعدد طبیعی و آثار تاریخی سالانه مقصد بسیاری از گردشگران است. مرکز این جزیره شهر تاریخی پالرموست.

گفتنی است با بسته شدن مرزهای تعداد زیادی از کشورها وهمین طور اجرای قرنطینه عمومی توسط دولت ها باعث شد تا صنعت گردشگری جز نخستین صنایعی قرار بگیرد که بیشترین آسیب جدی و زیانهای زیادی از شیوع ویروس کرونا متحمل شود.

شیوع این ویروس باعث شد تا رکود اقتصادی زیادی به وجود بیاید و با افزایش بیکاری در جهان باعث شده تا فعالان صنعت گردشگری برای جبران زیانهای اقتصادی و بقا خود دست به کار جذب گردشگر از طریق تخفیف یا پایین آوردن قیمت ها بزنند.

 

  • نویسنده : امير فرجام