مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.مجموع آمار جانباختگان این بیماری به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر در کشور رسید.

به گزارش پویش خبر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در تماس تصویری آمار جانباختگان ، بهبودیافتگان ومبتلایان  بر اثر بیماری ویروس کرونا در کشور را اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

 جهانپور درباره وضعیت مبتلایان شناسایی شده جدید افزود: از بین مبتلایان جدید، ۴۱۳ مورد بستری و یک هزار و ۸۹۸ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به شناسایی این تعداد از بیماران، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.

وی در خصوص مجموع جانباختگان و تعدا فوتی های جدید در کشور بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع آمار جانباختگان این بیماری به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره تعداد بهبود یافتگان از این بیماری از آغاز شیوع کرونا تا کنون در کشور  گفت: خوشبختانه تا کنون ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه درباره بیمارانی که در وضعیت وخیم این بیماری در بیمارستان ها کشور تحت مراقبت هستند گفت: ۲۶۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته کیانوش جهانپور ، تا کنون ۷۶۳ هزار و ۹۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در پایان با اشاره به وضعیت قرمز برخی استان ها گفت: وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است. در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری