با توجه به افزایش آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا ، توصیه وزارت بهداشت پرهیز از سفرهای غیر ضروری است زیرا اگر این سفرها از مبداء های قرمز باشد موجب انتقال بیماری به مناطق دیگر می شود.

به گزارش پویش خبر، کیانوش جهانپور امروز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز سوم خرداد بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاههای علوم پزشکی هزار و ۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد.

جهانپور ادامه داد: با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید.

وی در خصوص بیماران جدید شناسایی شده افزود: که از بین مبتلایان جدید، ۳۸۶ مورد بستری جدید که ۲۰ درصد و هزار و ۴۸۳ که ۸۰ درصد از بیماران سرپایی و افرادی که از رهگیری تماس نزدیک با مبتلایان شناسایی شدند، هستند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره آمارجانباختگان این بیماری ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته ۵۹ بیمار دیگر مبتلا به کووید-۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند.

جهانپور در خصوص مجموع جانباختگان تا امروز گفت:  از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۳۵۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

وی درمورد تعداد بهبودیافتگان نیز بیان کرد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: ۲۶۳۳ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند که امیدواریم شفا پیدا کنند.

به گفته کیانوش جهانپور ، تاکنون ۷۸۱ هزار و ۲۸۶ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در آزمایشگاه های کشور انجام شده است.

جهانپور با توجه به رشد صعودی مبتلایان در کشور در خصوص استان خوزستان افزود: وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

به گزارش وزارت بهداشت ، در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

جهانپور با ابراز خشنودی از کاهش فوت شدگان گفت: امیدوارم با ادامه روند کاهشی ابتلا به کرونا طی روزها و هفته های آینده شاهد مهار اپیدمی کرونا در کشور باشیم.

مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت با ابراز نگرانی از  افزایش سفرها ، به هموطنان توصیه کرد: توصیه وزارت بهداشت پرهیز از سفرهای غیر ضروری است زیرا اگر این سفرها از مبداء های قرمز باشد موجب انتقال بیماری به مناطق دیگر می شود و اگر از مناطق سفید باشد افراد را در معرض خطر قرار می دهد. بیشترین میزان سفر در روزهای اخیر از تهران بوده است و امیدوارم مردم با رعایت توصیه های وزارت بهداشت به ادامه روند کنترل کرونا در کشور کمک کنند.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری