با توجه به ادامه روند ابتلا به کرونا در فارس مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان به ۱۰۲ نفر رسیده است.

به گزارش پویش خبر، عبدالرسول همتی با بیان اینکه در استان فارس روند ابتلا به کرونا همچنان ادامه دارد، در خصوص آمار جدید مبتلایان گفت: از هزار و ۶۸۷ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کووید۱۹ استان، ۹۴ نمونه مثبت اعلام شد.

وی  ادامه داد: با افزوده شدن این بیماران جدید به مجموع مبتلایان ، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار و ۹۴ نفر رسیده است.

همتی در خصوص تعداد جانباختگان استان فارس بر اثر این بیماری همه گیر افزود: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر در استان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا  جان خود را از دست داده اند، که به این ترتیب مجموع جانباختگان بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ در استان به ۱۰۲ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص تفکیک بیماران جدید شناسایی شده در شهرستان های استان اظهار کرد: از ۹۴ مورد جدید در استان، شیراز ۳۶ مورد؛ مرودشت ۱۰ مورد؛ داراب ۶ مورد؛ سروستان ۳ مورد؛ کوار، کازرون و ممسنی هر کدام ۲ مورد؛ خرم بید، کوه چنار و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

همتی در مورد آمار بهبودیافتگان استان فارس عنوان کرد : تاکنون چهار هزار و ۱۹۶ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آوردند و بهبود یافتند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به هم استانی ها عزیز توصیه کرد: برای غلبه بر بیماری کووید۱۹، و جلوگیری از شیوع این بیماری رعایت فاصله گذاری در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیرضروری، الزامی است و باید توسط هم استانی ها جدی گرفته شود.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری