استقبال گندمکاران مازندران از فروش محصول به دولت

پویش خبر، مرتضی داوودی:

حسن عنایتی به اندک خسارت گندمزارها در بالا دستو میانبد ناشی از باد گرم اواخر خرداد ماه اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اختلاف زمان حدود ۲۰ روز برداشت گندم از بالا دست نسبت به مزارع گندم در دشت ، متاسفانه شاهد کاهش وزن گندم تولیدی در این مناطق هستیم.

وی با توضیح این نکته که قیمت مناسب و عکلمرد حدود  سه تن در هکتار از گندمزارها در دشت استان مازندران ، بیان داشت: تا کنون ۵۹ هزار و ۳۰۰ تن گندم تحویل مراکز خزید تضمینی تحت نظارت غله و بازرگانی استان شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به اهمیت و اولویت پرداخت وجه گندمکاران مازندران به نسبت دیگر استان های کشور اشاره کرد و گفت : از آن جایی که مالکیت زمین های کشاورزی در استان مازندران خرده مالکی  است ، پرداخت بموقع سبب انگیزه بیشتر کشاورزان به کشت و تولید و تحویل آن به مراکز خرید تضمینی می شود.

عنایتی با بیان این که حدود سه هزار تن گندم بذری نیز از کشاورزان پیشرو و طرف قرار داد خریداری شده است،  تصریح کرد: خوشبختانه دولت سیزدهم با افزایش ۲ برابری قیمت گندم نسبت به سال گذشته و تامین اعتبار برای پرداخت مطالبات گندمکاران ، توانسته است تا دست دلالان و واسطه ها را بدرستی کوتاه کند.

وی با ذکر این نکته که اعضای شورای آرد و نان به خصوص شخص استاندار بر لزوم نظارت بر عرضه گندم  در بازار استان تاکید کرده اند، گفت: امسال هر گونه جا به جایی و ورود و خروج این محصول در مناطق مختلف استان بویژه مبادی خروجی استان تحت نظارت جدی بازرسان قرار دارد.

رییس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به یان که تا کنون حدود ۱۰۰میلیارد تومان بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان مازندران پرداخت شده است ابراز امیدواری کرد ؛ درکنار نطارت ها و با همکاری خود مردم ،کشاورزان همچنان نسبت به فروش محصولشان در قالب خرید تضمینی با دولت همکاری داشته باشند.

عنایتی گفت : از آن جایی که گندم یک کالای استراتژیک امنیتی محسوب می شود ، قیمت هم مناسب است ، کشاورزان  خودشان به این نتجیه رسیدند که فروش محصول به دلالان عاقبتی خوبی نخواهد داشت و متضرر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *