با توجه به روند افزایش آمار روزانه مبتلایان ،طی 24 ساعت، ۶۹ مورد مثبت ابتلا به کرونا گزارش شده است، مجموع جانباختگان استان فارس به 104 نفر رسیده است.

به گزارش پویش خبر، با توجه به آغاز کسب و کار ها در استان فارس و افزایش تردد ها، آمار روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در استان رو به افزایش است ،در همین راستا امروز عبدالرسول همتی در خصوص شناسایی بیماران جدید مبتلا  گفت: از هزار و ۶۷۲ مورد نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، ۶۹ مورد مثبت گزارش شده است.

وی ادامه داد: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار و ۲۴۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص تفکیک مبتلایان جدید در شهرستان هایی که این بیماران در آنها اعلام شده گفت:  از مجموع مبتلایان جدید، ۴۵ مورد مربوط به شیراز؛ کازرون، فیروز آباد و زرقان هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد نیز مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان است.

وی در خصوص آمار مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ در استان و مجمومع فوتی ها گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است و تاکنون ۱۰۴ نفر در استان به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند.

همتی  در خصوص تعدا بیمارانی که در استان در ایزوله خانگی هستن و تعداد بهبودیافتگان افزود: تاکنون چهار هزار و ۴۱۵ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آورده اند.

وی با توجه به تعداد مبتلایان در استان تعداد زنان و مردان مبتلا را به صورت درصدیی و میانگین سنس مبتلایان را اینگونه بیان کرد: ۵۴ درصد مبتلایان را آقایان و ۴۶ درصد مبتلایان بانوان هستند و میانگین سنی مبتلایان ۴۰ سال است و ۸۰درصد افراد مثبت نیز بدون نیاز به بستری در بیمارستان، در منزل بهبود یافتند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شهروندان  تاکید کرد: شهروندان در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از تجمعات و ترددهای غیرضروری، استفاده از ماسک و رعایت فاصله امن در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری