با افزایش روزانه مبتلایان درفارس مجموع مبتلایان در استان فارس به چهار هزار و ۷۷۰ مورد رسیده است، خوشبختانه در ۹ روز گذشته مورد فوتی در استان گزارش نشده است.

به گزارش پویش خبر ، عبدالرسول همتی با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توجه به افزایش روزانه مبتلایان در فارس اظهار کرد: با بررسی هزار و ۵۱۴ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته،  از این تعداد، ۱۴۷ مورد مثبت اعلام شده است.

وی ادامه داد: با شناسایی ۱۴۷ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به چهار هزار و ۷۷۰ مورد رسیده است.

همتی در خصوص آمار جانباختگان استان فارس بیان کرد: خوشبختانه در ۹ روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است و مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۹۸ نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد بیماران شناسایی شده را به تفکیک شهرستانها اعلام کرد: از مجموع ۱۴۷ مورد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۳ مورد مرودشت؛ آباده ۳ مورد؛ کوه چنار ۲ مورد؛ استهبان، ممسنی، داراب، لامرد و قیروکارزین هر کدام یک مورد و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان فارس بوده است.

همتی در مورد تعداد هم استانی هایی که بهبود یافته اند افزود: مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان، به سه هزار و ۹۸۳ نفر رسیده است.

وی تاکید کرد: آمار بالای امروز نشان دهنده این واقعیت است که ویروس در جامعه در حال گسترش است و هرگونه سهل انگاری در این خصوص، برای جامعه زیانبار بوده و وضعیت استان را به روزهای نخست شیوع کروناویروس بازمی گرداند.

همتی به هم استانی ها توصیه کرد: بررسی ها نشان داده که استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در جلوگیری از گسترش بیماری کرونا موثر است.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری