معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه توافقات نهایی برای ساخت مترو پرند - تهران با شهرداری انجام شده است گفت: شرکت عمران شهرهای جدید ایران ۱۵۰ میلیارد تومان از محل تهاتر زمین به این پروژه اختصاص می‌دهد.

به گزارش پویش خبر، حبیب‌الله طاهرخانی در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر پرند اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما این است که در شهر پرند به توسعه کیفیت زندگی پس از اتمام باقیمانده واحدهای مسکن مهر کمک کنیم در واقع تا ۳ سال آینده بر توسعه شهر و رفع کمبودها تمرکز خواهیم کرد.

وی با اشاره به حمل و نقل بین شهر تهران و پرند گفت: در این راستا دو خطه کردن راه‌آهن تا پرند در دستور کار قرار دارد که پیش از این در دستور کار قرار نداشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما برای ساخت مترو پرند تا تهران اعلام آمادگی کرده‌ایم تا ۱۵۰ میلیارد تومان از محل تهاتر زمین برای این پروژه هزینه کنیم. شهرداری باید پای کار بیاید.

طاهرخانی با بیان اینکه توافقات نهایی برای این پروژه انجام و پیمانکار در آن مستقر شده است تصریح کرد: شروع این پروژه از شهر پرند است. امیداریم در برنامه زمانبندی شده به اتمام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تولید و عرضه مسکن در شهرهای جدید اظهار کرد: رویکرد ما در ساخت مسکن اقشار متوسط جامعه است که در این راستا یک پروژه آماده‌سازی شده و در حال مشارکت برای محلی‌سازی آن هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: پرند با توجه به موقعیت‌ استراتژیک دسترسی‌ها و حد بالای ایمنی در برابر زلزله که هیچ تداخلی با گسل‌های زلزله ندارد می‌تواند به عنوان مدیریت بحران شهر تهران مطرح باشد.

  • منبع خبر : تسنيم