سید علی اسماعیلی در توییتر خود از مقام معلم نوشت.

به گزارش پویش خبر، سیدعلی اسماعیلی در توییتر در باره مقام معلم خود نوشت:

توسعه انسانی زیرساخت دیگر ابعاد توسعه است، انسان محور توسعه و توسعه محصول انسان توسعه یافته است و معلم محور توسعه انسان و انسانیت است. 

نادانان معلمی را نهادی مصرف کننده نخوانند، چرا که بزرگترین، مهمترین و مقدسترین نهاد تولیدی کشور و جهان است، انسان محصول اوست. 

روزمعلم گرامی باد.

 توییتر این فعال اجتماعی را از این آدرس دنبال کنید.
https://twitter.com/Saliesmaili

گفتنی است که روز ۱۲ اردیبهشت در تقویم ایران، روز معلم نامگذاری شده است.پس از پیروزی انقلاب و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.

استاد مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود و آثار عمیق شهید در احیای فکر دینی اصیل و بی پیرایه و منطبق با نیاز روز جامعه در حال گذار ما بسیار مؤثر بوده است.

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند. چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا است برای مردم.

از سوی یونسکو، نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد، ۵ اکتبر روز جهانی معلم نامگذاری شده است.بیش از ۱۰۰ کشور جهان، از جمله ایران، در جریان تصمیم‌گیری برای نامگذاری روز جهانی معلم حضور داشته و هدف از آن توجه بیشتر نسبت به وضعیت معاش معلمان و کیفیت تدریس است.

همه ساله و در چنین روزی در کشورهای مختلف جهان از مقام و نقش معلمان در جامعه تجلیل می‌شود.جوامع پیشرفته جهان اهمیت آموزش عمومی را به عنوان یکی از مهم‌ترین و شاید تنهاترین عامل توسعه اجتماعی دریافته‌اند و سرمایه گذاری‌های عظیم و درازمدتی را روی آن انجام داده‌اند.