استاندار یزد با حضور در مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه پس از نشست و گفت و گو در جمع مدیران این شرکت از طرح های در دست اجرای این شرکت نیز بازدید کرد .

به گزارش پویش خبر، در این بازدید ناصر تقی زاده «مدیر عامل و عضو هیات مدیره  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو» نیز استاندار یزد را همراهی کرد.

محمد علی طالبی با تقدیر از دور اندیشی و ایده های توسعه بخش تقی زاده، حمایت خود را از طرح ها و برنامه های توسعه ای شرکت چادرملو و مدیر عامل آن اعلام کرد و گفت : در شرا یط کنونی کشور ما نیاز به فعالیت  بیش از پیش صنایع دارد و ما مطمئن هستیم با نگاه بلند مدیران این صنعت، در آینده نزدیک استان یزد به یکی از قطب های مهم فولاد کشور تبدیل می شود .

مدیر عامل چادرملو نیز با اشاره به طرح های کوتاه و بلند مدت چادرملو جهت رشد اقتصادی منطقه و توسعه فراگیر  در این استان، از استاندار و مسئولان یزد بابت حمایت های بی دریغ و موثر آنها تشکر و قدردانی کرد و بار دیگر بر عزم چادرملو در جهت بهره برداری از منابع جدید سنگ آهن و ایجاد واحدهای صنعتی  مکمل صنعت فولاد تاکید و ابراز امیدواری کرد که با تداوم همدلی و همراهی  مدیران و مسئولان استان یزد این چشم انداز روشن  در منطقه محقق شود تا  علاوه بر ایجاد اشتغال مولد، گامی در جهت رونق اقتصادی و جهش تولید در صنعت فولاد کشور برداشته شود .

گفتنی است که مجتمع آهن و فولاد سرمد ابرکوه که ۶۵ درصد از سهام آن متعلق به شرکت چادرملو است،  مشتمل بر کارخانه نورد با ظرفیت سالانه ۴۵۰ هزار تن انواع میلگرد و کارخانه شمش فولادی به ظرفیت سالانه ۶۵۰ هزار تن  می باشد که در مرحله ساخت و تجهیز است.

همچنین  راه اندازی خط  تولید کلاف  فولادی  این مجتمع نیز از جمله طرح های توسعه این مجتمع است که مورد بازدید قرار گرفت .

این مجتمع در شهرستان ابرکوه و در ۲۷۰ کیلومتر جنوب غربی استان یزد  واقع شده است .