بحث معادن شن وماسه دوکوهک در شورای عالی معادن برای ساماندهی این مجموعه و بررسی مسائل و مشکلات زیرساختی، آب و برق و... آن مطرح شده است.

به گزارش پویش خبر ، داریوش اسماعیلی امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۹  در مراحل بازدید از معادن شن وماسه  منطقه دو کوهک شیراز از غیر فعال بودن ۴۴۰۰ معدن در کشور خبر داد و گفت: بیش از ۱۰ هزار معدن در کشور وجود دارد و اولویت وزارت صمت توسعه فعالیت‌های معادن وصنایع معدنی در کشور است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: معادن و صنایع معدنی نقش اساسی در رشد اقتصاد کشور دارند،با توجه به در خواست سازمان حفاظت محیط زیست و مطرح شدن بحث معادن شن و ماسه دوکوهک در شورای عالی معادن برای ساماندهی این مجموعه و بررسی مسائل و مشکلات زیرساختی، آب و برق و… در این معادن و نقش آنها در ساختمان سازی امور عمرانی و زیربنایی در شهرشیراز وحومه این بازدید انجام شده است.

به گفته داریوش اسماعیلی  مقرر شده تا با همکاری استانداری فارس و سازمان صمت، سازمان محیط زیست در بحث جانمایی پیشنهادات بررسی شود تا در رفع مسائل و مشکلات و فعالیت این واحدها برنامه ریزی لازم و اساسی انجام گیرد تا معدنکاران و شهروندان در این خصوص متضرر نشوند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت خاطرنشان کرد: این مجموعه صنعت و معدن باید موتور محرکه توسعه استان باشد و بازسازی و نوسازی ماشین آلات و تجهیزات موجود در معادن شن وماسه و ساماندهی فعالیتهای معادن بسیار ضرورت دارد و در این صورت است که افزایش کیفیت فرآوردهای این معادن موجب بهره وری بیشتر و تحقق جهش تولید می‌شود.

وی تاکید کرد: که تا پایان امسال تعداد زیادی از معادن غیرفعال در فارس به مدار تولید می‌پیوندد.

 

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری