بانک ها ملزم به اجرای مصوبات جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید هستند لذا بانک های استان باید کمک کنند بنگاه های اقتصادی استان از شرایط استفاده کنند.

به گزارش پویش خبر، حمید رضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در جلسه کمیسیون رونق تولید در محل اتاق بازرگانی شیراز گفت: بیماری کرونا درکشور عامل مهمی بود که دریابیم با هم افزایی و تعامل بیشتر در بین بخش دولتی می توانیم در چهارچوب ضوابط و مقررات شاهد تحولات خوبی در حوزه های مختلف باشیم و موانع بر سر راه تولید را کاهش دهیم.

او بیان کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یک کارگروه قانونی است که مصوبات آن لازم الاجراست لذا ما تلاش می کنیم در شرایط موجود از این ظرفیت برای کمک به واحدهای اقتصادی استان استفاده کنیم.

ایزدی با اشاره به برگزاری هفتگی جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان ادامه داد: یکی از مهمترین درخواست ها در جلسات این کارگروه اقساط موقت و چک های برگشتی است که بانک ها ملزم به اجرای مصوبات این جلسات هستند لذا بانک های استان باید کمک کنند بنگاه های اقتصادی استان از شرایط استفاده کنند.

او اضافه کرد: در بحث چک های برگشتی مصوبه بانک مرکزی است که اگر واحد تولیدی چنین مشکلی داشته باشد در ستاد تسهیل و شورای تامین استان مصوب می شود و سپس به بانک مرکزی اعلام می شود که تاکنون چندین واحد استان از این ظرفیت قانون استفاده کرده اند.

ایزدی عنوان داشت: در بحث رونق تولید نیز تسهیلات رونق تولید یک بحث قانونی است و جز مواردی است که بانک ها موظف هستند حتی اگر واحدها دارای مشکل بانکی و معوقه داشته باشند در قالب تسهیلات رونق تولید تسهیلات را پرداخت کنند.
در این جلسه فعالان بخش خصوصی به بیان مشکلات و دیدگاه های خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات، مشکلات بانکی واحدهای تولیدی پرداختند.