فعالیتهای تولیدی شرکت شایان دیزل برای به گردش درآوردن چرخ صنایع پایه و کوچک در زمینه ساخت قطعات منفصله خودرواست.

به گزارش پویش خبر، سه شنبه چهارم شهریورماه ۱۳۹۹ بهره برداری واحد تولیدی  شایان دیزل صنعت پارس شهرستان شیراز توسط  “حسن روحانی” ریاست محترم جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور در محل اجرای طرح توسط  “مهدی صادقی نیارکی” معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت، “عنایت اله رحیمی” استاندار فارس،”حمید رضا ایزدی” رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ” محسن علیزاده ” نماینده مردم شهرستان های سپیدان وبیضا و سایر مسوولین دستگاه های اجرایی استان انجام پذیرفت.
شرکت شایان دیزل با بیش از نیم قرن تجربه در صنایع خودروهای سنگین تجاری، با بهره گیری از متخصصین صنعت خودرو موفق به طراحی و مهندسی یکی از قدرتمند ترین و به روزترین کشنده های دنیا گردیده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس دراین مراسم گفت: واحد تولیدی  شایان دیزل صنعت پارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز از پروژه های بزرگ و پیشران صنعتی در سال ۹۹ است که در زمینی به مساحت ۳۶۵۰۰ متر مربع و زیربنا ۱۲۷۰۰ متر مربع با ظرفیت تولید سالیانه ۳۰۰۰ دستگاه کشنده داف ران و با سرمایه‌گذاری یک هزار ۸۰۰  میلیارد ریال ( ۱.۸۰۰ ) و اشتغالزایی مستقیم ۱۶۰ نفر و (اشتغال بیش از یک هزار نفر به صورت غیر مستقیم ) به صورت ویدئو کنفرانس و به دستور ریاست محترم جمهور افتتاح ‌گردید.
حمیدرضا ایزدی بیان کرد: یکی از اولویت‌هایی که در استان فارس در سال جهش تولید وجود داشته و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز بر اجرایی شدن آن در استان اهتمام ویژه ای دارد تکمیل و راه اندازی صنایع بزرگ در این استان بوده و در این راستا واحد تولیدی  شایان دیزل صنعت پارس که در زمینه تولید کشنده داف ران فعالیت می‌کند افتتاح شد.
“حمید رضا ایزدی” افزود : با فعالیت این واحد صنعتی، موجب ایجاد اشتغال ، زمینه توسعه اقتصادی استان و قابلیت صادرات این محصول به بازارهای جهانی فراهم می شود.
“ایزدی” اظهار داشت : شایان دیزل گام‌های بعدی خود را براساس نیازهای امروز و آینده کشور در زمینه تامین ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری با استانداردهای روز جهانی تعیین کرده است.
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس با مروری چند بر فعالیت های انجام شده در این کارخانه اظهار داشت : فعالیتهای تولیدی شرکت شایان دیزل مبنی بر ارج نهادن به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای جهش تولید برای به گردش درآوردن چرخ صنایع پایه و کوچک در زمینه ساخت قطعات منفصله خودرواست.
ایزدی تصریح کرد؛ با توجه به الزامات وزارت صنعت معدن وتجارت در خصوص داخلی سازی بحشی از قطعات خودروی تولیدی کامیون دافران H7 بر طبق تعرفه موجود می بایست شروع تولید با درصدی بالغ بر ۲۰ درصد در دستور کار این شرکت قرار می گرفت که در پی این مساله با توجه به بررسی تیم مهندسی و همچنین بازرسی شرکت مورد وثوق وزارت صنعت معدن و تجارت موفق به اخذ گواهی داخلی سازی بیش از ۲۰ درصد شدیم و لازم به ذکر است که این مقوله برای سالیان بعد می بایست مطابق با تعرفه های وزارت صمت افزایش یابد.
وی افزود: در حال حاضر ۱۲ کارخانه یا کارگاه تولیدی بصورت غیر مستقیم سهمی در تولید این محصول دارند.
ایزدی در پایان یاد آور شد: از جمله قطعاتی که برای این محصول از طریق سازندگان داخل کشور تآمین نموده و در کنار این فضای تولیدی سهمی در عرصه تولید سایر صنایع کوچک داشت می توان به مجموعه ها و قطعات منفصله زیر اشاره نمود:
مجموعه صندلی ها و تخت خواب ،
لاستیک ،رینگ فولادی سایز مورد نیاز، کوپلینک مکانیکی (چرخ پنجم ) میل گاردان ، مخزن سوخت و باتری می باشد .