دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ادامه ناآرامی ها در این کشور ادعا کرد که از زمان لغو برده داری بیشترین تغییر را در زندگی سیاهپوستان در ایالات متحده به وجود آورده است

به گزارش سرویس بین الملل پویش خبر،دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ادامه ناآرامی ها در این کشور ادعا کرد که از زمان لغو برده داری بیشترین تغییر را در زندگی سیاهپوستان در ایالات متحده به وجود آورده است.

او در رشته توئیت خود از تصویب قانون اصلاح مجازات جنایی، کاهش مالیات ها برای سرمایه گذاران در مناطق محروم و کاهش نرخ بیکاری در میان سیاهپوستان به عنوان دستاوردهای دولتش در زمینه بهبود شرایط سیاهپوستان یاد کرد. میزان بیکاری مورد اشاره دونالد ترامپ پیش از شیوع ویروس جدید کرونا به ثبت رسیده بود.

آبراهام لینکلن که در سال ۱۸۶۵ میلادی ترور شد در دوران زمامداری خود موفق به لغو برده داری شده بود.

دونالد ترامپ در حالی از عملکرد خود در زمینه بهبود شرایط زندگی سیاهپوستان دفاع کرد که انتقادها از واکنش او به اعتراض ها به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان افزایش یافته است. بسیاری از شهرهای آمریکا از زمان انتشار تصاویر کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست ۴۶ ساله در مینیاپولیس صحنه اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان شده است.

از سوی دیگر بسیاری در آمریکا طی روزهای گذشته از دونالد ترامپ به دلیل آمار بالای مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان سیاهپوستان انتقاد کرده اند. تعداد قربانیان سیاهپوست بیماری «کووید ۱۹» در آمریکا به مراتب بیشتر از درصد جمعیت آنها است.

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا که پیش از این نیز اظهارنظرهایش در مورد تبعیض نژادی در آمریکا جنجال برانگیز شده بود، پس از آغاز اعتراض های اخیر خواستار برخورد با «اوباش» شد.

دونالد ترامپ همچنین با تکرار جمله رئیس پلیس شهر میامی در دهه ۱۹۶۰ که گفته بود «وقتی غارتگری آغاز شود تیراندازی شروع می شود» انتقادهای زیادی را برانگیخت.

  • منبع خبر : euronews