با شناسایی ۱۰۴ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا مجموع مبتلایان استان به چهار هزار و ۸۷۴ نفر رسید.آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس تا امروز در فارس، ۹۸ نفر است.

به گزارش پویش خبر ، عبدالرسول همتی از شناسایی بیمار جدید مبتلا به بیماری ویروس کرونا  در فارس خبر داد و گفت: از هزار و ۲۴۰ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۱۰۴ مورد مثبت گزارش شده است.

وی ادامه داد:که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۸۷۴ نفر رسید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص آمار بهبود یافتگان استان افزود:آمار بهبودیافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان تا امروز نیز چهار هزار و ۴۷  هستند.

همتی با ابراز خشنودی از پایین بودن آمار جانباختگان استان فارس بر اثر این بیماری عنوان کرد: خوشبختانه طی ۱۰ روز گذشته تاکنون، هیچ موردی از فوتی در استان گزارش نشده و آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، ۹۸ نفر است.

همتی بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون را به تفکیک شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه شرح زیر اعلام کرد: از مجموع چهار هزار و ۸۷۴ مورد شناسایی شده، دو هزار و ۴۱۱ مورد مربوط به شیراز؛ مرودشت ۲۰۲ مورد؛ آباده ۱۳۸ مورد؛ اقلید ۹۲ مورد؛ استهبان ۹۱ مورد؛ خرم بید ۸۰ مورد؛ کوار ۷۲ مورد؛ رستم ۶۸ مورد؛ کازرون ۶۰ مورد؛ کوه چنار ۵۹ مورد؛ فیروزآباد ۵۶ مورد؛ ممسنی ۵۲ مورد؛ داراب ۴۴ مورد؛ سپیدان ۴۳ مورد؛ پاسارگاد ۴۲ مورد؛ زرقان ۳۸ مورد؛ لامرد ۳۷ مورد؛ ارسنجان ۳۱ مورد؛ قیروکارزین ۳۰ مورد؛ سروستان ۲۶ مورد؛ بوانات ۲۵ مورد؛ نی ریز و زرین دشت هر کدام ۲۴ مورد؛ مهر ۲۲ مورد؛ بیضا ۱۴ مورد؛ سرچهان و فراشبند هر کدام ۱۰ مورد؛ خرامه هشت مورد و بختگان هفت مورد بوده، مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: وضعیت کروناویروس در استان در مسیر افزایش مبتلایان است و لازم است مردم با استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنند.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری