متاسفانه با سوءتدبیر مدیران خانه ارزشمند استاد پرویز مشکاتیان در حالی که به ثبت ملی رسیده بود در میانه چند روز تعطیل رسمی تخریب شد.

به گزارش پویش خبر، در ایام تعطیلات به دور از چشم مردم شهر و حافظان فرهنگ و هنر خانه پرویز مشکاتیان موسیقیدان بزرگ ایرانی صاحب آثاری چون بیداد ، آستان جانان، سر عشق… تخریب شد گرچه این خانه به ثبت ملی رسیده بود.

مشکاتیان در همکاری های خود با خوانندگانی بزرگ کشور چون محمدرضا شجریان، شهرام ناظری و ایرج بسطامی در کسوت آهنگساز و نوازنده آثاری ارزشمند را خلق کرده است که در تاریخ موسیقی ایران تا ابد جاودانه خواهد بود.

از سازمان میراث فرهنگی و شهرداری نیشابور انتظار میرفت تا از این اثر ملی که می توانست تبدیل به بخشی از رونق گردشگری این شهر باشد و با تبدیل شدن این خانه به موزه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند حمایت و صیانت می کرد.

خانه موسیقی ایران در اعتراض به این بنای تاریخی و ملی در سایت خود نوشت :متاسفانه با سوءتدبیر مدیران این خانه ارزشمند در حالی که به ثبت ملی رسیده بود در میانه چند روز تعطیل رسمی تخریب شد و یکی از مکان های ارزشمند فرهنگی که می توانست به یک قطب فرهنگی، هنری و گردشگری نیشابور مانند مقبره بزرگانی چون خیام، عطار، کمال الملک و … تبدیل شود، تخریب گردید.خانه موسیقی ایران در پایان ابراز امیدواری می کند متولیان فرهنگی شهر نیشابور در صدد جبران این خسارت به پیکره فرهنگ و هنر کشور برآیند.

عکاس: سارا کمالیان

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری