با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید، تا کنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است . میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور حدود ۵۹ سال و میانگین سنی درگذشتگان نیز حدود ۶۴ سال بوده است.

به گزارش پویش خبر، روند ابتلا به کرونا در فارس همچنان صعودی است و طبق آخرین خبرها عبدالرسول همتی  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد  شمار افرادی که طی ۲۴ ساعت گذشته تست کرونای آنها در فارس مثبت شده بود ۲۷ نفر است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اضافه شده ۲۷ بیماری که تست کرونای آنان مثبت اعلام شده است، تا ظهر ۴ فروردین شمار کل مبتلایان به کووید ۱۹ در استان فارس به عدد ۵۵۲ نفر رسیده است

همتی گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داد که با این یک مورد جدید ، تاکنون ۱۷ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست دادند. ۱۶۸ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۱۷۵ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، جانباختگان و بهبودیافتگان بیماری کووید۱۹ در کشور را به این شرح اعلام کرد: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در کشور ، شمار مبتلایان به این بیماری به ۲۳۰۴۹ نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه ۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.متاسفانه با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید، تا کنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است . میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور حدود ۵۹ سال و میانگین سنی درگذشتگان نیز حدود ۶۴ سال بوده است.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری