در این نشست زمینه‌های هم‌پوشانی کارکردی و راه‌های هم‌افزایی و همکاری بیشتر برای رشد فرهنگی و هنری به ویژه در زمینه‌های دینی دو نهاد بررسی شد.

به گزارش پویش خبر، نخستین نشست هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با مدیریت حوزه‌های علمیه استان فارس با حضور صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی این اداره کل و حجت‌الاسلام محمد استوارمیمندی، مدیریت حوزه‌های علمیه فارس، حجت‌الاسلام محمدجعفر جوشن، معاون تبلیغ و امور فرهنگی در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.
در این نشست زمینه‌های هم‌پوشانی کارکردی و راه‌های هم‌افزایی و همکاری بیشتر برای رشد فرهنگی و هنری به ویژه در زمینه‌های دینی دو نهاد بررسی شد.
حجت‌الاسلام محمد استوارمیمندی در این نشست با تسلیت ایام سوگواری حسینی گفت: امسال مردم و هیآت مذهبی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و حوزه‌های علمیه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شکوه بیشتری به سوگواری‌های حسینی دهه نخست محرم دادند و دشمنان را که آماده بودند تا این آیین‌ها را دست‌آویز خود برای تهاجم و حمله به مقدسات مردم قرار دهند، ناکامی کشاندند.
استوار میمندی ادامه داد: تعامل و همکاری حوزه‌های علمیه با نهادهای فرهنگی و هنری، بسترساز بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه و نهادهای فرهنگی و هنری برای نهادینه‌سازی فرهنگ دینی و آشنایی دوسویه خواهد بود.
صابر سهرابی هم در این نشست با تسلیت سوگ حسینی و تقدیر از مبلغان دینی که در دهه نخست محرم در کنار مردم و هیآت توانستند شکوه و عظمت ویژه‌ای از تعظیم شعائر دینی را نشان دهند، گفت: فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه‌های گوناگونی دارد که هم‌پوشانی کارکردی با حوزه‌های علمیه دارند. همچون کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که در سراسر استان، بازوی توانمند فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: امروزه بیش از پیش به اهمیت گفتمان فقه هنر نیازمندیم. این نیازمندی دو سویه است و هم حوزه‌های علمیه می‌توانند برای فرهنگ‌سازی و نهادینه‌سازی فرهنگ دینی از ابزار هنر بیشتر و حرفه‌ای‌تر بهره گیرند و هم هنرمندان با شناخت فقه هنر می‌توانند از آسیب‌های محتوایی بیش از پیش دور شوند.
در پایان این نشست بهروز مرامی جدید به عنوان نماینده فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و محمدجعفر جوشن نیز به عنوان نماینده حوزه‌های علمیه فارس برای تدوین تفاهم‌نامه همکاری معرفی شدند.

  • نویسنده : محمدمهدی اسدزاده