حسن روحانی در افتتاحیه طرح توسعه مجتمع مس شهر بابک ، گفت:بورس باید زمینه‌ای را فراهم کند که دولت بتواند معادن و زمین‌های بزرگ را هم وارد بورس کند.

به گزارش پویش خبر، رییس جمهور حسن روحانی در افتتاحیه طرح توسعه ذوب و انبار کنسانتره مجتمع مس شهر بابک ، گفت: عرضه معادن کوچک و متوسط به بورس و اینکه مردم بیایند یک معدن و یا یک سهامی از معدن را خریداری کنند، موجب می‌شود هم بورس گشایش پیدا کند و هم معادن کوچک و متوسط سریع‌تر فعال شوند.

وی در خصوص این طرح بیان کرد:افزایش ۵۰ درصدی محصولات این مجتمع و رساندن این تولیدات به رقم ۱۲۰ هزار تن کاری ارزشمند است و کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی در کنار بهره گیری از تکنولوژی جدید و افزایش تولید از نکات ارزنده این طرح به شمار می رود.

روحانی پس از دستور افتتاح طرح توسعه ذوب و انبار کنسانتره عنوان کرد: زنده ماندن بورس به ورود سهام جدید در این عرصه است،بورس باید زمینه‌ای را فراهم کند که دولت بتواند معادن و زمین‌های بزرگ را هم  وارد بورس کند.

وی در خصوص ورود سهام عدالت در بورس نیز اظهار کرد:سهام عدالت معمولا مربوط به شرکت های بسیار سود ده بوده است و همچنین امکان فروش سهام می تواند به بسیاری از افراد نیازمند در این شرایط اقتصادی کمک کند.