با حمایت از فعالان اقتصادی و ایجاد وفاق و همدلی بیشتر می‌توان بر مسائل و مشکلات کلان اقتصادی در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای مردم ،غلبه کرد.

به گزارش پویش خبر، در دیدار نماینده محترم مردم شریف شهرستان های فیروز آباد، فراشبند، قیر و کارزین با رئیس سازمان صمت فارس مطرح شد: شرایط ایجاد سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث کارخانه‌های بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت پذیر در استان فارس فراهم می شود.
چهارشنبه هشتم مرداد ماه،”مهدی فروردین” نماینده مردم شریف شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند،قیر و کارزین با “حمیدرضا ایزدی” رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در خصوص اولویت‌های سرمایه گذاری،‌ بهره مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل منطقه‌ای، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع بزرگ درحوزه‌های انتخابیه خود دیدار و گفتگو کرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس ضمن برشمردن میزان قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی های صنعتی، معدنی و تجاری شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین گفت: با توجه به پتانسیل‌های معدنی، تولیدی و تجاری در سه شهرستان فوق الذکر، فراهم نمودن شرایط ایجاد سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث کارخانه‌های بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت پذیر جزء استراتژی‌ها و سیاست‌های سازمان و از جمله راهکارهای تحقق جهش تولید در اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری در‌ شهرستان‌های مذکور است.
«حمیدرضا ایزدی» گفت: افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی از طریق بازسازی، نوسازی و بروز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید، پیگیری جهت تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری با حداقل بروکراسی و استفاده حداکثری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی از دیگر راهکارهای مد نظر برای تحقق جهش تولید در استان است.
وی یادآوری کرد: با حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و ایجاد وفاق و همدلی بیشتر می‌توان بر مسائل و مشکلات کلان اقتصادی در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای مردم که رسالت ذاتی دولت و فعالان اقتصادی است، غلبه کرد.
نماینده مردم شریف شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، در این دیدار بر توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و توسعه صادرات استان و منطقه تاکید کرد.

«مهدی فروردین» در این دیدار گفت: استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و بهره‌مندی بهینه از پتانسیل‌های موجود معادن و صنایع معدنی، گردشگری، کشاورزی، گسترش صنایع و تولید محصولات باکیفیت، می‌تواند منشأ خدمات ارزنده‌ای برای مردم شریف استان و حوزه‌های انتخابیه شود.
وی با تقدیر از تلاش همکاران سازمان در حمایت از بخش‌های تولیدی استان، تسریع در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، افزایش اشتغال پایدار، رسیدگی به پرونده اعطای تسهیلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه را خواستار شد.
وی افزود: تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های صنعتی و معدنی نیاز به حضور مستمر و موثر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در بازارهای جهانی دارد، که تحقق این مهم امکان توسعه اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند.