خوزستان از بی مدیریتی و بی مسئولیتی می نالد و بس. خوزستان نیاز به مسئولین دلسوز دارد. در این ایام سختی که بر مردم سیل زده می گذرد، بازدید مسئولین کت و شلواری بیشتر از خدمات و کمک های آنان است.

پویش خبر-عدنان محمد نصاری نماینده خوزستان در شانزدهمین اجلاس شورای عالی استان ها در مورد وضعیت مردم سیل زده این استان توضیح داد.

سلام به رهبر کبیر انقلاب و شهیدان اسلام

درود بر خوزستان و مردمانش. مردم مقاوم و رنجدیده و محروم . از اینجا می خواهم بی مدیریتی و بی مسئولیتی خوزستانم را فریاد بزنم.

در روزهایی که خوزستان تشنه بود آب را پشت سدها نگه داشتید و زمین های کشاورزی را تبدیل به شوره زار گردید، آب شور را به لوله های خانگی مردم تزریق کردید و خسارت جبران ناپذیری به مردم خوزستان وارد نمودید.

امروز سیل و اب های رهاشده از سدها، زمین و خانه و کاشانه مردم را از بین برده و آنها را بی خانمان کرده است. کنترل این اتفاقات کار سختی نیست و نیاز به مدیریت و برنامه ریزی دارد، که مسئولین استانی ما متأسفانه به آن توجهی نمی کنند. آیا پیش بینی این حوادث، کار سختی بود. چرا وزارت نیرو برای ذخیره و کنترل خروجی و ورودی آب سدها مدیریت خوبی نداشت.

به گفته مسئولین شهری قطعاً در تهران باید سیل می آمد اما با تدابیر و مدیریت خوب و راهکارهای مناسب این فاجعه مهار گردید و مسئولین شهر تهران سربلند از این حادثه بیرون می آمدند وقتی می شود ماهها قبل میزان بارش را پیش بینی کرده وقتی می شود زودتر به داد مردم رسید. چرا مسئولین دولتی کمتر از یک هفته قبل به فکر خوزستان افتاده و از این اتفاق غافل ماندند. این یعنی سهل انگاری این یعنی عدم مدیریت صحیح. این یعنی عدم وجود مدیران کاربلد و کارشناس. متأسفیم برای مسئولین خوزستان وقتی عزل و نصب های سیاسی باشد قطعاً این اتفاق خواهد افتاد. وقتی یک مدیر کاربلد و کارشناس و دلسوز جای خود را به مدیر بی تجربه و منتصب شده از روی سیاست بدهد غیر از این هم انتظار نخواهد بود.

خوزستان از بی مدیریتی و بی مسئولیتی می نالد و بس. خوزستان نیاز به مسئولین دلسوز دارد. در این ایام سختی که بر مردم سیل زده می گذرد، بازدید مسئولین کت و شلواری بیشتر از خدمات و کمک های آنان است. کمک های دولت آنچنان که باید و شاید جوابگوی این حوادث نمی باشد، که علاوه بر آن سعه صدر مسئولین هم کمتر از مردم سیل  زده است. مسئولی که با کت و شلوار خود اقدام به بازدید می کند ولی طاقت و حوصله آن کمتر از مردم صبور و سیل زده باشد و تحمل شنیدن حرفهای پیرمردی که شکایت خود را به صورت دردودل عنوان می کرد را ندارد اینجاست که باید گفت ال مشتکی الی الله . ولو حرف آن پیرمرد ناراحت کننده بوده می بایست به جهت سن و سالش قرارداشتن در آن وضعیت، مورد احترام واقع می گرفت.

این نشان می دهد که مسئولین استانی ما خسته و طاقت شنیدن حرفها و انتقاد مردم را ندارند. مردمی که پای این نظام ایستاده اند و از مرزهای جمهوری اسلامی ایران پاسداری می کنند. از مردم و جوانان شجاع و همدل خوزستان بخاطر ایستادگی و مقاومت در برابر سیل و همچنین از مواکب مردمی برپاشده، که در حال خدمات رسانی به هموطنان خود هستند تشکر می کنم و از دولت و مسئولین می خواهم نسبت به افزایش ماشین آلات خدمات رسانی و دیگر ابزارهای موردنیاز مردم اقدام نمایند. همچنین از وزارت نیرو و دیگر مسئولین مربوطه انتظار می رود نسبت به مدیریت صحیح آب سدها و جلوگیری از چنین اتفاقاتی برنامه بهتری داشته باشد.

جناب آقای رئیس جمهور بی مدیریتی خوزستان در چندین سال سابق ریزگردها و در سال گذشته خشکسالی و امسال هم سیل و سیلاب در بر داشته است و چنانچه این بی مدیریتی ادامه یابد قطعاً در سالهای آینده باید منتظر اتفاقات و حوادث جدیدی باشیم.

هم اکنون خوزستان نیاز مبرم به خدمات رسانی دارد. مردم خوزستان در شرایط سختی به سر می برند به داد مردم سیل زده خوزستان برسید چراکه    وقفوهم انهم مسئولون