دستیابی به منابع آبی پایدار و ایجاد تحول اقتصادی در فلات مرکزی و شرق کشور، رشد صنایع معدنی، اشتغال زایی و بهره گیری از ظرفیت‌های بومی از مهم‌ترین دستاورد‌های طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان است.

به گزارش پویش خبر از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  محمد حسن اسدی اجرای این طرح را گامی برای توسعه پایدار بیان کرد و افزود: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در سایه‌ی ایجاد زیرساخت‌هایی همچون تامین آب پایدار حاصل می‌شود این در حالی است که بسیاری از توسعه‌ها به دلیل نبود آب کافی عملیاتی نشده است.
وی گفت: کشوری با معادن غنی داریم از این رو در پی این هستیم که با همت و سرمایه گذاری شرکت‌های خصوصی در حوزه صنایع معدنی، راه را برای فرآوری مواد معدنی هموار کنیم.
مدیر عامل شرکت تامین آب صنایع و معادن با اشاره به دیگر مزیت‌های طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، اضافه کرد: حفظ ذخایر آب‌های زیرزمینی و ممانعت از حفر چاه‌های غیر مجاز، یکی دیگر از دستاورد‌های قابل توجه طرح انتقال آب است که در جهت احیای محیط زیست موثر خواهد بود.
وی گفت: اجرای این طرح‌ها با تکیه بر توان داخلی انجام خواهد شد و چه در دوران ساخت و چه بعد از بهره برداری از طرح، چرخ صنایع سرعت خواهد گرفت و زمینه اشتغال عظیمی فراهم می‌شود.
اسدی تامین آب مورد نیاز دیگر صنایع همچون پتروشیمی ها، کشت‌های گلخانه‌ای و همچنین تامین آب شرب را از ثمرات این طرح برشمرد.