رسانه‌های روسیه از پس گرفتن شکایت فدراسیون فوتبال این کشور از فیفا در پی اعلام محرومیت این تیم از حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، خبر دادند.

به گزارش پویش خبر، پس از حمله روسیه به اوکراین، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) طی تصمیمی از حذف تیم ملی فوتبال روسیه از حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر داد. این موضوع بلافاصله با ارائه شکایتی از سوی مقامات روسی علیه فیفا همراه شد.

فدراسیون فوتبال روسیه در این شکایت که به دادگاه عالی ورزش ارائه شد ضمن درخواست دادخواهی، خواستار بازگرداندن تیم‌های روسیه به مسابقات بین‌المللی و باشگاهی و همچنین پرداخت خسارت مالی نشات گرفته از این تحریم‌ها شد.

با گذشت بیش ازیک ماه از حمله روسیه به اوکراین، رسانه‌های روسیه از پس گرفتن شکایت فدراسیون فوتبال این کشور علیه فیفا خبر دادند؛ موضوعی که نشان می‌دهد روسیه قید حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ را با توجه به اتفاقات روی داده، زده است. این مسابقات از آبان ماه سال جاری در کشور قطر آغاز خواهد شد.

اعلام این خبر از سوی رسانه‌های روسیه در شرایطی مطرح شده که دادگاه عالی ورزش (CAS) اعلام کرد که مقامات و ورزشکاران روسیه، شکایاتی را علیه نهادهای بین‌المللی حاکم بر رشته‌های فوتبال، اسکیت، ژیمناستیک، قایقرانی، راگبی و ورزش‌های دوگانه در پی محرومیت‌ از میادین ورزشی در پی حمله روسیه به اوکراین، به این دادگاه ارائه داده‌اند.

این دادگاه اعلام کرد برای پرونده شکایات روسیه، کمیته‌ای از قضات در حال تشکیل است که البته زمان دقیقی برای آن مشخص نشده است.

  • منبع خبر : دویچه وله