وقوع سیلاب در این استان، موجب مرگ ۵ نفر در جنوب فارس شده است،سیلاب در فارس خسارت‌هایی ایجاد کرده که کارشناسان در حال برآورد میزان ریالی آن هستند.

به گزارش پویش خبر ، بعد از آغاز بارش ها در استان فارس و شدت گرفتن آن و بارش برف در برخی مناطق ، در جنوب استان فارس سیلابی جاری شد که متاسفانه جان چند تن از هموطنان ما را گرفت و در برخی مزارع خسارات مادی به دنبال داشت.

محمدجواد مرادیان رئیس اورژانس استان  فارس ضمن ابراز تاسف اعلام کرد : وقوع سیلاب در این استان، موجب مرگ ۵ نفر در جنوب فارس شده است.سیلابی که  براثر بارندگی روز گذشته و بامداد امروز در جنوب فارس حادث شد، جان ۴ نفر را در شهرستان مُهر، بخش فال و جان یک نفر را در لارستان گرفت.

او ادامه داد: روز گذشته، مفقود شدن ۴ نفر در شهرستان مُهر و منطقه گله دار، گزارش شد و بلافاصله نیروهای بسیج و هلال احمر جست و جو را آغاز کردند اما امروز متاسفانه اجساد این مفقودین، پیدا شد.همچنین جاری شدن سیلاب در رودخانه دشت گبر روستای کاریان بخش جویم لارستان، جان مرد ۵۷ ساله‌ای را گرفت.

در پی وقوع سیلاب در جنوب استان فارس رحیم آزادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد : سیلاب‌های فصلی، خسارت‌هایی در بخش‌های زیربنایی و کشاورزی بعضی از شهرستان‌های جنوبی استان برجای گذاشته است. سامانه بارشی اخیر موجب بارش‌های نسبتا خوبی در همه شهرستان‌های فارس شد، اگرچه این بارش‌ها در شهرستانهای جنوبی فارس به شکل سیلاب و تگرگ بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: این سامانه بارشی که تا بعدازظهر دوشنبه ۴ فروردین در برخی از نقاط استان همچنان خواهد بود، سیلاب‌هایی را در شهرستان‌های لار، خنج، داراب، مهر و قیر و کارزین ایجاد کرده است. متاسفانه سیلاب در فارس خسارت‌هایی ایجاد کرده که کارشناسان در حال برآورد میزان ریالی آن هستند.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری