با توجه به شیوع بیماری کرونا وافزایش بیماران مبتلا مجموع مبتلایان کشوربه ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسید. مجموع جان باختگان به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

به گزارش پویش خبر امروز سخنگوی وزارت بهداشت درباره فوتی به دلیل شیوع بیماری کرونا شناسایی بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

وی در خصوص آخرین آمار مربوط به مجموع تعداد بیماران بیان کرد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

کیانوش جهانپور در خصوص شرایط بیماران شناسایی شده جدید عنوان کرد:  از بین مبتلایان جدید، ۵۳۴ مورد بستری و یک هزار و ۷۶۰ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در خصوص تعداد و افزایش دوباره تعداد جانباختگان کشور عنوان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره تعداد بیماران بهبود یافته در کشور افزود: خوشبختانه تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ،۲۷۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی در خصوص شرایط غرالگری و فعالیت آزمایشگاهای تشخیص کرونا در کشور عنوان کرد: تا کنون ۷۰۱ هزار و ۶۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری