با پیگیری های سازمان صمت استان مرکزی، مجوز ایجاد مرکز نمایشگاهی تخصصی گل و گیاه در شهرستان محلات توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر شد.

به گزارش پویش خبر، شهرستان محلات دارای پتانسیل های فراوانی در زمینه تولید محصولات صادراتی است و یکی از مزیتهای این شهرستان تولید گل و گیاه بوده و از ۹۹۰ هکتار اراضی زیر کشت گل و گیاه استان مرکزی حدود ۸۰ درصد در محلات است.

۱۸ درصد از سطح زیر کشت کشور، ۱۲ درصد از تولید گل شاخه بریده در کشور، ۸۰ درصد تولید گل‌های فصلی نشایی، ۲۱ درصد از درخت و درختچه‌های زینتی و ۱۴ درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در محلات تولید می‌شود.

بر همین اساس از سال ۹۵ شرکت تعاونی گل باغ کیهان متشکل از فعالین این حوزه زیر ساختهای ایجاد نمایشگاه دائمی گل و گیاهان زینتی درزمینی به مساحت ۱۰ هکتار که شامل ۸ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی ، ۱۵هزار مترمربع در دوطبقه مجتمع غرفه های فروش و ۵۰ هزار مترمربع هم فضای باز و پارکینگ برنامه ریزی و نقشه برداری شده است .

با پیگیری های انجام شده از سوی سازمان صمت استان مرکزی اخیرا مجوز ایجاد مرکز نمایشگاهی تخصصی گل و گیاه در شهرستان محلات توسط شرکت مذکور توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادر شد که براساس این مجوز فاز اول این مجتمع بزرگ فرا منطقه ای تا یکسال آینده به بهره برداری خواهد رسید.