مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشورگفت: در حال حاضر میزان عرضه مرغ به بیش از نیاز بازار رسیده است، قیمت مرغ در ماه رمضان کاهش می‌یابد.

به گزارش پویش خبر؛ محمدعلی کمالی‌سروستانی مشاور عالی هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: در حال حاضر میزان عرضه مرغ به بیش از نیاز بازار رسیده است و نرخ‌ها به قیمت مصوب نزدیک شده است.

وی یادآور شد: میزان نیاز روزانه بازار به مرغ یک هزار و ۱۰۰ تن است که از ابتدای هفته گذشته عرضه آن افزایش یافته و اکنون به بیش از نیاز رسیده است.

کمالی‌سروستانی میزان عرضه حال حاضر روزانه مرغ را یک هزار و ۴۰۰ تا یک هزار و ۶۰۰ تن اعلام  کرد.

وی با اشاره به آخرین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور اظهار کرد: آخرین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور با تاکید بر تنظیم بازار ماه رمضان تشکیل شد.

وی ادامه داد: قرارگاه مرغ جوجه‌ریزی به میزان ۱۲۵ میلیون قطعه را تصویب کرد که ۱۵ میلیون قطعه بیش از جوجه ریزی هر ماهه است.

کمالی‌سروستانی دیگر تصمیم این ستاد را افزایش دوره پرورش مرغ از ۴۵ روز به ۵۰ روز عنوان کرد و افزود: همچنین افزایش سهمیه نهاده‌های دامی ذرت و کنجاله سویا دولتی صورت خواهد گرفت.

کمالی‌سروستانی تصریح کرد: تامین به موقع نهاده‌های دامی نیز در دستور کار است و در این راستا شب گذشته سامانه بازرگاه نهاده‌ها را برای ثبت سفارش در اختیار تولیدکنندگان قرار داده است.

به گفته وی؛ در حال حاضر استان‌های عمده تولیدکننده مرغ مانند گیلان, مازندران و گلستان بر اساس وظیفه که بر عهده آن‌ها گذاشته شده در حال تامین بازار مرغ پایتخت هستند.

کمالی‌ سروستانی پیش بینی کرد: با ادامه این روند قیمت مرغ در ماه رمضان به زیر نرخ مصوب کاهش یابد.

برای ارتباط مستقیم با گردانندگان سایت و ارسال اخبار ، مقالات ، نظرات، پیشنهادات و همچنین درج آگهی و یا تبادل لینک و بنر می‌توانید از ایمیل زیر استفاده نمایید.

puyeshkhabar@gmail.com

  • منبع خبر : ایلنا