به گزارش پویش خبر، عبدالرسول همتی، امروز در خصوص افزایش آمار ابتلا به کرونا در فارس با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  ۳۹ هزار و ۸۹۸ نفر رسیده است. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره تعداد قربانیان استان اضافه کرد: شمار فوتی […]

به گزارش پویش خبر، عبدالرسول همتی، امروز در خصوص افزایش آمار ابتلا به کرونا در فارس با حضور در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: شمار مبتلایان به کرونا در فارس به  ۳۹ هزار و ۸۹۸ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره تعداد قربانیان استان اضافه کرد: شمار فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته نیز هفت نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۷۳۲ نفر رسانده است. 

وی در خصوص رعایت نکات گفته شده از سوی علوم پزشکی توسط همشهریان افزود: برخی افراد برای خوردن، آشامیدن، استراحت یا تنفس راحت تر، ماسک را روی چانه خود قرار می دهند که احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش می دهد زیرا احتمال آلودگی بخش هایی از صورت مانند زیر چانه به ویروس کرونا زیاد است، به همین دلیل افراد نباید ماسک خود را زیر چانه قرار دهند.

همتی در خصوص مجموع مبتلایان اعلام کرد: مجموع بهبودیافتگان این بیماری که از مراکز درمانی استان ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند نیز ۳۶ هزار و ۸۶۸ نفر است و ۷۹۰ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، شرایط جسمی ۱۰۸ بیمار وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت های ویژه هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: ظرفیت بستری بیماران در بیمارستان های استان محدود است، شهروندان باید شیوع کرونا و آمار موجود را جدی بگیرند، از تردد غیر حضوری خودداری کرده و از ماسک استفاده کنند.

همتی در پایان سخنان خود در خصوص  فرا رسیدن ماه محرم و انجام نذورات در این ماه عزیز گفت: مردم استان می توانند به جای نذر اطعام به پویش «نذر ماسک» بپیوندند و با مبلغ لازم برای نذری خود، ماسک تهیه کرده و در اختیار سوگواران و افراد کم بضاعت قرار دهند.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری