مراسم بهترین‌های سال ۲۰۲۰ که قرار بود ۲۱ سپتامبر(۳۱ شهریور) در میلان ایتالیا برگزار شود به‌خاطر شیوع ویروس جدید کرونا لغو می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل پویش خبر، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اعلام کرد : مراسم بهترین‌های فیفا سال ۲۰۲۰ که قرار بود ۲۱ سپتامبر(۳۱ شهریور) در میلان ایتالیا برگزار شود به‌خاطر شیوع ویروس جدید کرونا لغو می‌شود.

با این حال طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، فدراسیون جهانی فوتبال در حال بررسی گزینه‌های مختلف در این زمینه است اما درباره گزینه‌های احتمالی هنوز به‌طور رسمی خبری اعلام نشده است.

عنوان بهترین سرمربی مرد سال ۲۰۱۹ فیفا به یورگن کلوپ تعلق گرفت که به همراه تیم باشگاهی‌اش لیورپول لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده بود و در رقابت‌های لیگ برتر جزیره به نایب قهرمانی دست یافته بود.

فیفا از سال ۲۰۱۶، هر ساله این جایزه را که با عنوان the best شناخته می‌شود به برترین‌های مستطیل سبز اهدا می‌کند.

علاوه بر این مراسم، هر سال در ماه دسامبر، توپ طلای فوتبال از سوی مجله فرانس فوتبال به بهترین بازیکن اهدا می‌شود. این مراسم در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ در قراردادی با فیفا به‌عنوان توپ طلای فیفا نام گرفت اما در سال ۲۰۱۶ این همکاری مشترک به پایان رسید. هنوز درباره برپایی یا لغو مراسم توپ طلای امسال تصمیمی گرفته نشده است.

 

  • منبع خبر : euro news