در مقطع ابتدایی ، آزمون کتبی و حضوری برگزار نخواهد شد و ارزشیابی به صورت توصیفی و کیفی و طبق گزارش آموزگاران در طول سال تحصیلی، انجام خواهد شد.

به گزارش پویش خبر ، با توجه به خبر بازگشایی مدارس و حضور معلمان و برخی دانش آموزان در مدارس سبب نگرانی والدین دانش آموزان مقطع ابتدایی در خصوص وضعیت کرونا در استان فارس و برگزاری امتحانات در این شرایط شده است.

 در همین راستا فرهاد اسماعیلی مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس  امروز با حضور در یک برنامه زنده رادیویی، اعلام کرد: مدارس با هدف رفع اشکالات درسی دانش آموزان در فارس بازگشایی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در مورد حضور دانش آموزان و معلمان در مدارس نیز گفت: حضور دانش آموزان اختیاری است اما آموزگاران و کادر آموزش در مدارس با هدف ارتقای درسی دانش آموزان در مدارس، حضور دارند.

وی همچنین برای رفع نگرانی والدین اضافه کرد: مدارس با رعایت موازین و نکات بهداشتی لازم باز شده اند و رفت و آمد دانش آموزان به مدارس نیز به عهده والدین است.

اسماعیلی در مورد بازگشایی مدارس استثنایی اعلام کرد: مدارس شبانه روزی و استثنایی شامل این بازگشایی نیستند.

وی در خصوص برگزاری امتحانات پایان سال نیر تاکید کرد: برای برگزاری امتحانات پایان سال نیز تدابیری همچون مهمان شدن دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم در دبیرستان های نزدیک محل سکونت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  گفت: از تلاش بی وقفه آموزگاران فارس در ایام تعطیلی مدارس در پی کرونا تقدیر میکنیم،  اقدامات شبانه روزی معلمان در این حوزه و ارائه آموزش مجازی که اجازه ندادند تا خللی در آموزش ایجاد شود و دانش آموزان از درس عقب بمانند، قابل تقدیر است.

اسماعیلی تاکید کرد: حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری اتحانات پایان سال وظیفه ما است، امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری و رعایت نکات بهداشتی لازم برگزار خواهد شد و آزمون استعدادهای درخشان نیز در تاریخ مشخص شده و به صورت حضوری خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد:  در آموزش ابتدایی، آزمون کتبی و حضوری برگزار نخواهد شد و ارزشیابی به صورت توصیفی و کیفی و طبق گزارش آموزگاران در طول سال تحصیلی، انجام خواهد شد.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری