هر گونه فعالیت گردشگری در استان فارس ممنوع است و هیچ یک از شهروندان حق اینکه ویلا ها، منازل، باغ ها یا هر مکان دیگری را به مسافران و گردشگران اجاره دهند را ندارند. همچنین هتل ها ، مهمان پذیرها ، مدارس و مسافرخانه ها و سایر اماکن نیز تعطیل شده اند، و تمامی فعالیت ها و برنامه های آزانس های مسافربری ، دفاتر گردشگری و خدمات توریستی تعطیل خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت، برخورد قانونی صورت می گیرد

به گزارش پویش خبر ،عبدالرضا قاسم پور معاون توسعه و منابع استانداری فارس در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استان فارس انکانم پذیرایی از مهمان های نوروزی را ندارد بنابراین از هموطنان می خواهیم به استان فارس سفر نکنند. هر گونه فعالیت گردشگری در استان فارس ممنوع است و هیچ یک از شهروندان حق اینکه ویلا ها، منازل، باغ ها یا هر مکان دیگری را به مسافران و گردشگران اجاره دهند را ندارند. همچنین هتل ها ، مهمان پذیرها ، مدارس و مسافرخانه ها و سایر اماکن نیز تعطیل شده اند، و تمامی فعالیت ها و برنامه های آزانس های مسافربری ، دفاتر گردشگری و خدمات توریستی تعطیل خواهد بود و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت، برخورد قانونی صورت می گیرد. بخشداری ها و شهرداری ها و دهیاری ها باید از دایر شدن کمپ و چادر جلوگیری کنند و در این زمینه مراقبت لازم صورت بگیرد.

قاسم پور افزود: محدودیت ورود مسافران نوروزی به استان فارس را داریم و کنترل های لازم در ورودی استان و شهر شیراز صورت می گیرد و بازرسان و ناظران دانشگاه علوم پزشکی استان در تمام ورودی های استان مستقر هستند و با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهور و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، کنترل های لازم را در خصوص جلوگیری از شیوع بیماری در استان انجام می دهند و افراد مشکوک قرنطینه خواهند شد.

قاسم پور در خصوص فعالیت بازارها در سطح استان بیان کرد: : توصیه ما این است که اتحادیه های صنفی و هیات مدیره های بازار کنترل و مدیریت لازم را در این زمینه داشته باشند تا با مشکلی در زمینه شیوع بیماری کرونا روبرو نشویم.وی در ادامه با اشاره به تصمیمات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بحث فعالیت دستگاه های اجرایی افزود: دستورالعمل های بهداشتی باید از سوی دستگاه های اجرایی برای سلامت کارکنان و ارباب رجوع رعایت و اجرایی شوند. باید به گونه ای برنامه ریزی شود که کارکنان دارای بیماری از جمله کارکنان دارای بیماری زمینه ای مثل بیماری قلبی و عروقی و فشار خون و دیابت کنترل نشده و بیماران تنفسی زمینه در محل اداره حضور نداشته باشند.مدیران برای زنان باردار و شیرده، افراد بالای ۵۰ سال، زنان دارای فرزند زیر ۶ سال و مابقی کارکنان به گونه ای برنامه ریزی کنند تا هم کارمندان و هم مردم دچار مشکل نشوند و هم خللی در خدمت رسانی به مردم پیش نیاید.دستگاه های اجرایی تدبیری داشته باشند تا حدالامکان خدمات آنان به صورت الکترونیکی به شهروندان ارائه شود.هرنوع تجمع و همایش غیرضروری که باعث شیوع بیماری می شود باید لغو شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ، پیرامون اینکه آخرین مهلت تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای تا پایان سال جاری است و از ابتدای سال خدماتی به آنان ارایه نمی شود بیان کرد: : مواردی از این قبیل که باعث مراجعه بیشتر مردم به دستگاه های اجرایی و شیوع ویروس کرونا می شود تاکید کردیم لغو شود.: در این مورد نیز سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کرده ایم تا لغو شود و برای سال آینده تمدید شود تا مردم بدون نگرانی بتوانند برای سال آینده نسبت به تعویض اسناد مالکیتی دفترچه ای اقدام کنند.

وی اضافه کرد:در جلسه جمعه ۱۶ اسفندماه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیماتی در ارتباط با افزایش تولید اقلام بهداشتی، توزیع بهتر این اقلام و نظارت بر روند توزیع آن اتخاذ شد که به نظر می رسد در روزهای آینده شرایط بهتری را از این نظر داشته باشیم‌. همچنین تاکید شد به جانبازان شیمیایی و معلولان و سایر اقشار نیازمند توجه بهتری صورت گیرد.همچنین باید از برگزاری مراسم عروسی و ختم و هرنوع اجتماع دیگر جلوگیری شود.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری