مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : در زمینه تولید با محوریت داخلی‌سازی غفلت شده است که این مهم باید در همه حوزه‌های کشور جدی گرفته و دنبال شود.

به گزارش پویش خبر، صادق نجفی شامگاه روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه جامع صنعت ساختمان اصفهان افزود: در شرایط اقتصادی فعلی و تحریم‌ دشمنان علیه ایران ایستادگی فقط با تولید، هم‌افزایی، بالابردن بهره‌وری و داخلی‌سازی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های وزارت صمت بیان کرد: در راستای تحریک تقاضا برای تولیدات داخلی در کشور، قرارگاه رونق تولید در این وزارتخانه ایجاد شده است تا شور و انگیزه را در میان تولیدکنندگان افزایش دهد.

دستیار ویژه وزیر صمت ادامه داد: در شرایط کنونی اقتصادی، کشور به مدیرانی جهادی و معتقد به اقتصاد مقاومتی برای ایستادگی و مقابله با تحریم‌ها نیاز دارد و به مسوولان ترسو نیازی نیست.

وی با اشاره به اینکه وجود شرایط جنگ اقتصادی و نیاز مقابله با آن در مسوولان و کارشناسان کشور هنوز به قدر کفایت جا نیفتاده است، تصریح کرد: هر فردی که در مقابل تولید بایستد یا فرد نادان و ناآگاهی است و یا از جایی خط می‌گیرد.

نجفی اظهارداشت: اینکه یک بانک یا تامین اجتماعی و یا امور مالیاتی یک واحد تولیدی را به دلیل بدهی و سایر موارد ببندد قابل قبول نیست و این دستگاه‌ها باید در کنار و همراه تولیدکنندگان باشند و مطالبات خود را به نحو دیگری دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشکلات عمده بر سر راه تولید در کشور با برگزاری نمایشگاه‌ها و برقراری ارتباط میان تجار، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی رفع می‌شود.

دستیار ویژه وزیر صمت افزود: نمایشگاه‌ها می‌تواند محیط مناسبی را برای آشنایی تولیدکنندگان با یکدیگر، تبادل دانش و اطلاعات و نمایش تولیدات خود به صورت عمومی و تخصصی فراهم سازد و به رونق تولید داخلی بینجامد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی جامع صنعت ساختمان روز پنجشنبه با حضور مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و مسوولان استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان گشایش یافت.

این نمایشگاه از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه جاری ساعت ۱۶ تا ۲۲ برپاست.