یک کاندیدای شورای شهر تهران در نامه ای به رییس ادوار سابق شورای شهر تهران نوشت: در پشت شعار خدمت به مردم یک عده ای از کاندیداها بخصوص برای آنهایی که از قبل زنبیل در صف لیست ها می گذارند و خود رابه آب و آتش می زنند برای ورود به شورای شهر به هر قیمتی، انگیزه های دنیوی، مادی و قدرت طلبانه وجود دارد.

هدف پویش خبر تنها اطلاع رسانی است و در این راستا انتشار این مطلب به معنای تایید تمام یا بخشی از آن از سوی گردانندگان سایت نمی باشد. شما هم می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
به گزارش پویش خبر، سید نورالله موسوی نیا «کاندیدای شورای ششم شهر تهران» در نامه ای سرگشاده خطاب به مهدی چمران«رییس ادوار سابق شورای شهر تهران»نوشت که قطع به یقین، انگیزه های یک عده‌ای از آنهایی که سرودست می شکنند برای حضور در شورای شهر، به هر طریقی وهر قیمتی، بخصوص آنهایی که اشراف، تخصص و توانمندی، کارنامه و برنامه قابل دفاعی ندارند و به لطف اقازادگی، جایگاهی از صدقه سری سفارش و رانت به جایگاهی رسیده و سابقه ای برای خود دست و پا کردند، نشان از شوق خدمت نیست، بلکه ذوق کسب قدرت است.
متن این نامه بدین شرح می باشد:
جناب مهندس چمران رییس ادوار سابق شورای شهر تهران
عرض سلام و احترام
چه انگیزه هایی سبب می‌شود عده‌ای که اتفاقاً  از توانمندی، کارنامه و برنامه موفق کمتری برخوردار هستند، برای عضویت در شوراهای شهر، احساس تکلیف کنند؟! 
با علم به این که، چنانچه تعداد کاندیداها، متعدد و متنوع باشد، انتخابات رقابتی تر خواهد بود واین مساله فی نفسه یک مزیت است، البته مشروط به تحقق شرایطی. 
 دو شرط مهم در این خصوص البته از نوع عرفی آن، وجود صلاحیت های تخصصی، توانمندی ها، مهارت وتجارب موثر مرتبط وهمچنین انگیزه هایی است که افراد برای عضویت در شوراها دارند. 
 قطع به یقین، انگیزه های یک عده‌ای از آنهایی که سرودست می شکنند برای حضور در شورای شهر، به هر طریقی وهر قیمتی، بخصوص آنهایی که اشراف، تخصص و توانمندی، کارنامه و برنامه قابل دفاعی ندارند و به لطف اقازادگی، جایگاهی از صدقه سری سفارش و رانت به جایگاهی رسیده و سابقه ای برای خود دست و پا کردند، نشان از شوق خدمت نیست، بلکه ذوق کسب قدرت است.
 اینکه عده ای تصور کنند که فقط با عضویت در شورای شهر می‌توان، احساس تکلیف خود را نشان دهند، قطعا فریبکاری و در راستای  رفع تشنگی مداوم ناشی از عطش سیری ناپذیر قدرت و شوکت است. 
 برای عده ای که هزینه های آنچنانی وتدارک سنگینی از الان برای تبلیغات خود تمهید می کنند تا در سطح  شهری از کوچه های فرعی آن تا بزرگراه‌ها و اتوبان هایش را با انواع پوسترهای رنگی اش، کاغذ دیواری نمایند، یقینا خدمت به مردم برایشان اصالت و موضوعیت ندارد  و مهم نیست که بعد از انتخاب شان در شورا و شهرداری چه بگذرد و بر سر شهر و مردم شهر چه آید؟ 
دفتر کار عضو شورای شهر، باید دفتر رتق و فتق امور سخت و تخصصی وپیچیده شهر، دفتر پیگیری مداوم کار مردم، دفتر اندیشه و تدبیر وجلسه برای تصمیم گیری های عالمانه و شجاعانه برای اداره بهتر شهر باشد، نه دفتر لابی گری سیاسی و حضور رفقا   و دیگر آقازاده ها و دفتر انجام امور شخصی وبده بستان های فردی وصنفی با پول وامکانات بیت المال.
 ضمن احترام به انگیزه های صادقانه وسالم خدمت رسانی جمع کثیری از کاندیداها که توانمندترند ودلسوز تر ولی گمنام تر وبی پول تر و کمتر برخوردارتر از مواهب وحمایت های سیاسی و جناحی هستند، اگر بخواهیم صادقانه و صریح سخن بگوییم، باید اذعان کنیم که در پشت شعار خدمت به مردم یک عده ای از کاندیداها بخصوص برای آنهایی که از قبل زنبیل در صف لیست ها می گذارند و خود رابه آب و آتش می زنند برای ورود به شورای شهر به هر قیمتی، انگیزه های دنیوی، مادی و قدرت طلبانه وجود دارد والا صدها فرصت آشکار وپنهان سخت و آسان واولویت دار در این کشور برای خدمت کردن به مردم وجود دارد که چنین افرادی حتی سراغی از آن نمی گیرند. 
 به اندازه کافی، به اعتماد عمومی جامعه در طول این سال‌ها از شعارها، وعده ها وعملکرد های چنین افرادی و چنین تشنگان قدرتی، ضربه های کاری وارد شده است که دیگر آزمون وخطا نکنیم.
 شورای شهر با همین قوانین ناقصش، با همین امکانات و اختیاراتش، جای مهم وظرفیت بسیار خوبی است برای خدمت واقعی به مردم، اگر به دست اهلش سپرده شود، حقیقتا جای شیفتگان واقعی خدمت مستمر، عالمانه، دلسوزانه وبی منت است، که این مهم را  جنابعالی  با تجربه درخشان خود در شورای شهر با نه به اقازادگی در شورای ششم اغازکرده اید. و این گفتمان و گام بلند باعث امید و انگیزه  برای حقیر و امثالهم که هیچ گونه وابستگی خانوادگی و اقازادگی نداریم برای حضور در این عرصه خطیر خواهد شد.
و من الله توفیق
سید نورالله موسوی نیا کاندیدای شورای ششم شهر تهران

برای ارتباط مستقیم با گردانندگان سایت و ارسال اخبار ، مقالات ، نظرات، پیشنهادات و همچنین درج آگهی و یا تبادل لینک و بنر می‌توانید از ایمیل زیر استفاده نمایید.

puyeshkhabar@gmail.com