مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکندگان گفت: فروش بلیط هواپیما بالاتر از نرخ‌های آذر ماه 97 تخلف است و باید شرکت‌های هواپیمایی نرخ آذر ماه 97 را ملاک عمل قرار دهند.

به گزارش پویش خبر، سیدجواد احمدی با اعلام افزایش نرخ بلیت هواپیما بدون هماهنگی این سازمان، بیان کرد: درتیر ماه امسال نرخ بلیط هواپیما در پروازهای داخلی توسط شرکت های هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشوری و بدون هماهنگی با کارگروه تنظیم بازار افزایش یافته و نرخ های جدید به اجراگذاشته شد.

او افزود: از آنجا که طی نشدن فرآیند مندرج در مصوبه ۲۹ مردادماه۹۷  شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور تخلف بوده و علیرغم مکاتبات این سازمان برای اصلاح روند فوق اقدامی از طرف سازمان هواپیمایی کشوری و شرکتهای هواپیمایی در این زمینه انجام نگرفت، مقرر شد تا تعیین تکلیف نهایی، نرخ بلیط هواپیما بر مبنای آذر ماه سال گذشته محاسبه و فروخته و در همین راستا فروش بلیط با نرخ بالاتر تخلف محسوب شود.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: این موضوع مورد تایید وزیر راه وشهرسازی نیز قرار گرفته و توسط ایشان در رسانه ها تاکید شده است.

احمدی در پایان بیان کرد: بر همین اساس طی بازرسی به عمل آمده از چهار شرکت هواپیمایی در هفته‌های اخیر به علت اضافه دریافتی، ضمن تشکیل پرونده مراتب به تعزیرات حکومتی ارجاع شده و  وضعیت سایر شرکتها نیز در دست بررسی است .

  • منبع خبر : شاتا