استاندار آذربایجان غربی در نخستین نشست پارلمان مشورتی بانوان استان گفت: نرخ بیسوادی در میان زنان آذربایجان غربی از مردان بالاتر است

به گزارش پویش خبر، محمدمهدی شهریاری ظهر یکشنبه در نخستین نشست پارلمان مشورتی بانوان استان اظهارداشت: آموزش و توانمندسازی بانوان و همچنین جذب بازماندگان از تحصیل جزو برنامه های مدیریت ارشد استان است و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این زمینه ها انجام شده است که این اقدامات همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در زمینه توانمندسازی زنان روستایی نیز دفتر امور روستایی استانداری طرح های خوبی را در دست اجرا دارد که با اجرایی شدن آن ها، اشتغال خوبی برای بانوان روستایی بویژه زنان سرپرست خانوار ایجاد خواهد شد.

شهریاری در ادامه به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی و شرایط ویژه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت اقتصادی، دولت با تمام توان و با تکیه بر حمایت های مردم بدنبال کاهش مشکلات است؛ زنان و مادران نیز در این شرایط می توانند ضمن تحکیم بنیان خانواده، امید را از خانواده به بدنه جامعه منتقل و مسیر عبور از این شرایط دشوار را هموارتر کنند.

وی همچنین بر لزوم توجه بیشتر به نقش بانوان در اداره کشور تاکید کرد و افزود: دستیابی به توسعه پایدار بدون توجه به نقش زنان امکان پذیر نیست؛ لذا توجه به نقش زنان در اداره امور کشور جزو اهداف و اولویت های دولت تدبیر و امید بوده و هست، ما نیز در استان همواره پیگیر تقویت نقش زنان در اداره امور استان بوده ایم وسعی کرده ایم از زنان و بانوان توانمند و با استعداد در مناصب مختلف مدیریتی استفاده کنیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری پارلمان مشورتی بانوان در تصمیم گیری ها افزود: پارلمان مشورتی بانوان می تواند به یکی از مهم ترین ابزارهای ارتقای مشارکت زنان در توسعه استان تبدیل شود؛ لازم است از این ظرفیت مشورتی به بهترین نحو ممکن در جهت شناسایی و بهره گیری از ظرفیت بانوان توانمند استان استفاده شود.

شهریاری در خصوص درخواست جمعی از بانوان حاضر در پارلمان مشورتی بانوان استان مبنی بر دریافت تسهیلات ارزان قیمت نیز گفت: با بانک های مختلف در این خصوص رایزنی خواهیم کرد؛ همچنین آمادگی داریم برای طرح های بانوان که ظرفیت کارآفرینی و اشتغال زایی دارند در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تسهیلات مصوب و پرداخت کنیم.

در این جلسه با دستور استاندار آذربایجان غربی مقرر شد مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری بعنوان عضو در جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان حضور یابد.

  • منبع خبر : مهر