رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: امروزصادرات موضوعی حیاتی و وظیفه ای ملی است که همه باید برای توسعه صادرات کالا و خدمات با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی برای عرضه و رقابت در بازارهای جهانی تلاش کنیم.

به گزارش پویش خبر، افروز بهرامی در دیدار با مدیران روابط عمومی سازمان ها و دستگاه های تابعه وزارت صمت، ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش افزود: پیشران رونق تولید، صادرات است و باید تلاش کنیم تا صادرات کالاهای غیرنفتی کشور بیش از پیش افزایش یابد.

وی همچنین با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق در شرایط جنگ اقتصادی اظهارداشت: پوشش ریسک عدم بازپرداخت وجوه خدمات و کالاهای صادراتی توسط خریداران خارجی از طریق صدور انواع بیمه‌نامه ، پوشش ریسک‌های سیاسی که سرمایه‌گذاری صادرکنندگان ایرانی در سایر کشورها را به مخاطره می‌افکنند از مهمترین برنامه ها و اهداف صندوق بشمار می رود .

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اضافه کرد: تسهیل تأمین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان از طریق صدور انواع ضمانت‌نامه‌های اعتباری و بانکی به نحوی که میزان اعتبار صادرکنندگان پس از اعتبارسنجی دقیق نزد بانک‌های تضمین‌کنندۀ مالی/ تولیدکنندگان از طریق این ضمانت‌نامه‌ها تأمین شود و بررسی دوره‌ای وضعیت اقتصادی کشورها / بازارهای هدف و تعیین رتبه و سقف اعتباری کشورها، ارزیابی بانک‌ها و خریداران معتبر و مورد قبول و تعیین سیاست پوششی کلی در قبال هر کشور از دیگر برنامه ها و اهداف این صندوق است.

در این مراسم محمد رضا انواری، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، ومعدن و تجارت نیز با اشاره به نقش روابط عمومی ها، گفت: در شرایط امروز کشور جایگاه و نقش روابط عمومی ها بیش از پیش حساس است و باید تلاش کنیم تا با اطلاع رسانی دقیق و به موقع، آمار و اطلاعات به درستی به رسانه ها منتقل شود.

وی افزود: در شرایط کنونی نوع کار روابط عمومی ها سخت تر و پیچیده تر از گذشته شده و با توجه به گستره فعالیت ها، انتظارات بسیار زیادی در این حوزه شکل گرفته است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: روابط عمومی ها نیازمند تعریفی نوین از نوع واکنش نسبت به اتفاقات و اخبار پیرامونی هستند و باید در شرایط بحرانی هدایت درست و منطقی افکار عمومی را بر عهده بگیرند.

در این مراسم تعدادی از مدیران روابط عمومی های سازمان های وزارت صمت نظرات و دیدگاه های خود را بیان کردند.