مهندس محمدرضا نعمت زاده «وزير اسبق صنعت، معدن و تجارت» به مطالب روزهای اخیر رسانه های مجازی و مکتوب و حتی صدا و سیما در مورد تخریب ساختمان نیمه ساز دخترش پاسخ داد.

پویش خبر– محمد رضا نعمت زاده *:

مطالبی در روزهای اخیر در رسانه های مجازی و مکتوبی و حتی صدا و سیما در مورد تخریب ساختمان نیمه ساز خانم دکتر شبنم نعمت زاده مطرح و منعکس شده است و بعضی رسانه ها موضوع را بگونه ای مطرح نموده اند که انگار تخلف ایشان در امر ساخت و ساز واحد مسکونی بخاطر رابطه نسبی با اینجانب صورت پذیرفته است. لذا لازم می دانم جهت تنویر افکار عمومی که احتمالاً از شنیدن و دیدن اخبار یکطرفه بعضی از خبرگزاران و رسانه ها به اشتباه بیافتند، توضیحاتی را باختصار به اطلاع مردم عزیز و شریف و مسئولین محترم برسانم.
۱- اولاً بنده هیچ گونه ارتباط و مداخله ای در خرید زمین، دریافت جواز، طراحی و احداث ساختمان مورد نظر نداشته‎ام که موجب سوء استفاده مالک از موقعیت بنده شده باشد. هرگونه تصمیمات توسط خود مالک و همفکری ایشان با مهندسین مشاور و ناظر صورت پذیرفته است.
۲- اینجانب اعتقاد راسخ دارم که قانون و مقررات می بایست بصورت یکسان و بدون توجه به موقعیت افراد به مورد اجرا درآید عملکرد حدود چهار دهه اینجانب در مسئولیت های مختلف شاهد این مدعا می باشد. چنانچه تخریب ساختمان دکتر شبنم نعمت زاده بدون توجه به انتساب به اینجانب مشابه دیگر افراد خاطی به مورد اجرا گذاشته شود مورد تایید می باشد. لیکن اگر تخریب بنا و انجام تبلیغات گسترده و حتی انعکاس آن در رسانه‎های معاند خارجی صرفاً در مورد ایشان و بخاطر داشتن رابطه نسبی با وزیر سابق و ایجاد جو تبلیغی بر علیه دولت و دولتمردان گذشته انجام شده باشد، جای تامل و بررسی دارد.
۳- توصیه می کنم اگر اجرای مقررات ساخت و ساز از لحاظ تراکم، زیر بنا و امور فنی واقعاً لازم الاجرا است که باید باشد. بهتر است بجای کوتاه آمدن ناظرین و مسئولین در رابطه با تخلفات در دوران ساخت و ساز، نظارت لازم و کافی از ابتدای شروع ساخت و ساز صورت پذیرد تا کمیسیون ماده ۱۰۰ و مقامات شهرداریها مجبور نشوند در پایان کار با اخذ جرائم سنگین بعنوان بخشی از درآمد شهرداریها موجب تشویق خلافکاری سازندگان شده و یا با تخریب ساختمانها موجب ضرر و زیان به اشخاص و هدر رفت منابع مالی و مصالح ساختمانی کشور گردند.

*وزیر اسبق صنعت, معدن و تجارت