بخشی از این افزایش مبتلایان به دلیل رفت و آمدهای بین‌المللی بوده، همچنان پروتکل‌ ها و اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری را رعایت کنید چرا که هنوز درمان قطعی برای این بیماری یافت نشده است.

به گزارش پویش خبر ، استاندار فارس امروز در خصوص افزایش مبتلایان به کرونا در فارس و برخی بازگشایی‌های انجام شده با رعایت پروتکل ها در استان فارس و کاهش برخی محدودیت‌ها گفت: بازگشایی‌هایی که انجام شده ضرورت جامعه بوده چرا که نیاز بود تا معیشت مردم تامین شود اما همچنان مساله مهم و اولویت اصلی سلامت و جان شهروندان است

عنایت الله رحیمی در پیرو این بازگشایی ها ادامه داد: برای این موضوع تصمیماتی گرفته شد و تاکید شد که بازگشایی‌ها به شکل تدریجی باشند، همچنان که هنوز برخی از صنوف که نیازمند تراکم و تجمع جمعیت هستند مانند سالن‌ها و باغ‌ها و تالار های پذیرایی، فعالیت خود را ازسر نگرفته‌اند که در روزهای پیش‌رو فعالیت آنها نیز آغاز خواهد شد.

استلندار فارس وضعت غربالگری و انجام تست در استان را اینگونه بیان کرد : در این زمینه فارس استان اول کشور است و شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های ما کارهای خوبی در زمینه تست تشخیص سریع کرونا کارهای خوبی انجام داده‌اند.

وی تاکید کرد : الان نیاز است که ما یک آگاهی بیشتری نسبت به این ویروس داشته باشیم و بدانیم که تا زمانی که حتی یک نفر مبتلا به ویروس کرونا در کشور و استان وجود داشته باشد امکان شیوع مجدد این بیماری و اوج گرفتن آن هم وجود دارد. بنابراین نیاز است که تمام پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌ها رعایت شود تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

استاندار فارس در خصوص افزایش روزانه شمار مبتلایان و اعلام تست‌های مثبت در جنوب استان فارس در روزهای اخیر عنوان کرد: بخشی از این افزایش مبتلایان به دلیل رفت و آمدهای بین‌المللی در جنوب استان بوده که بر همین اساس کنترل فرودگاه‌ها بیشتر شده و کسانی که مشکوک به این بیماری هستند قرنطینه می‌شوند و افراد دارای علائم مثبت نیز بستری می‌شوند.دستورالعملی برای مدیران فرودگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی صادر شده و به فرمانداران نیز تکلیف شده که به گونه‌ای مدیریت کنند که این رفت و آمدها منجر به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا نشود.

استاندار فارس با توجه به نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید سعید فطر از شهروندان خواست  که همچنان پروتکل‌ها و اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری را رعایت کنند چرا که هنوز درمان قطعی برای این بیماری یافت نشده است.

حتما پیشنهاد می شود آمار روزانه کرونا و اطلاعیه های کرونا را دنبال کنید تا از آخرین خبر ها و اتفاقات مطلع گردید.

  • نویسنده : سحر علیپور تنگسیری