موسسه گلدمن ساکس هشدار داده است که اقتصاد آمریکای لاتین بر اثر شیوع کرونا در معرض ویرانی قرار گرفته است.

به گزارش سرویس بین الملل پویش خبر، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان باعث ایجاد بحرانی بی سابقه در بخش های مختلف اقتصاد جهانی شده است؛ بحرانی که کماکان بدون هیچ گونه راه حلی در حال گسترش است و اقتصاد جهان را در معرض تهدیدی جدی قرار داده است.

اقتصاددانان موسسه خدمات مالی و بانکداری گلدمن ساکس در آمریکا اعلام کرده اند که اقتصاد آمریکای لاتین در مسیر عمیق ترین و جدی ترین رکود تاریخ خود از زمان جنگ جهانی دوم بدین سو است و سقوط اقتصادی شدیدی در پیش روی کشورهای آمریکا جنوبی و آمریکای لاتین خواهد بود.

سقوط اقتصادی ۳.۸ درصدی ناشی از شیوع همه گیر ویروس کرونا که فعالیت های اقتصادی را با رکودی بی سابقه مواجه کرده است، اقتصاد این منطقه را در معرض تخریب و نابودی کامل قرار داده است.

اقتصاددانان گلدمن ساکس طی یادداشتی اذعان کردند که وضعیت بخش کلان و بخش مالی اقتصاد آمریکای لاتین با سرعتی بی سابقه در تاریخ رو به وخامت است.

گلدمن ساکس پیش بینی می کند که رشد اقتصادی برزیل ۳.۴٪، رشد اقتصادی مکزیک ۴.۳٪ و رشد اقتصادی آرژانتین با ۴.۴٪ سقوط مواجه شوند.

توضیح عکس: تندیس مسیح (به پرتغالی: Cristo Redentor) مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است. این مجسمه حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً باز کرده‌است نشان می‌دهد که این حالت نشان دهنده پذیرش همه انسانها در آغوشش است.

  • منبع خبر : گلدمن ساکس