کمیته صنعت، معدن و تجارت ستاد دکتر پزشکیان، میزبان جمع صمیمانه تجار و بازرگانان بخش خصوصی بود.

نمایندگان بخش خصوصی در این نشست موارد مختلفی از جمله انواع تصمیمات خلق الساعه ای که در این چند سال، به ویژه ۶ ماه اخیر در وزارت صمت گرفته شده است را یادآور سال های ۸۸ تا ۹۰ دانستند و بر این نکته تکید کردند که اوضاع وزارت خانه و مقررات حوزه واردات از دو سال آخر دولت روحانی به مراتب بدتر شده است. فعالان اقتصادی گفتند که وزارت صمت عملا حیاط خلوت آقایان سیاسی شده است و خودی ها ارز بیشتری دریافت می‌نمایند.

آنها بر این باور بودند که بخش خصوصی جوان بدون پیشوای سیاسی در حال خرد شدن می باشد و در حال حاضر دولت خودش را برتر و فوق قانون می داند و ریشه تمام مشکلات از همین دیدگاه ناشی میشود.

همچنین امکان هیچگونه برنامه ریزی در حوزه های تولید، صادرات و… وجود ندارد، کما اینکه در یک ماه اخیر یک کد تعرفه، سه بار ممنوع و مجاز شده است.

تجار و بازرگانان بخش خصوصی اظهار امیدواری کردند که با انتخاب آقای پزشکیان کشور دست عقلا و متخصصین بیفتد.

در ادامه نشست، “مهندس افخمی راد” معاون اسبق وزارت صمت دولت خاتمی و رئیس کمیته صنعت، معدن و تجارت آقای دکتر پزشکیان، ضمن خوشآمدگویی به حاضران، بیان کرد: «من نیز در جریان تمام مشکلات و مسائل شما هستم و با شما کاملا هم درد هستم. آقایان حرف از افزایش درآمدهای ارزی می‌زنند، پس نمود این درآمد‌ها کجاست؟ چرا بازرگانان ما برای  دریافت ارز اینهمه باید زجر بکشند. این حجم وسیع بخشنامه صادر کردن ناشی از ناکارآمدی متولیان بخش صنعت و بی برنامگی محض است. در این شرایط دیگر کسی به فکر توسعه فعالیت های تولیدی و تجاری نمی باشد.»

وی تصریح کرد: «تنها راه رهایی از وضعیت کنونی آزادسازی فعالیت های تجاری و اقتصادی و کم کردن بخشنامه‌های دست وپا گیر است.»

رئیس کمیته صنعت، معدن و تجارت آقای دکتر پزشکیان خاطر نشان کرد: «نظر آقای دکتر پزشکیان استفاده از نیروهای متخصص و کارشناس است و همین نیروها می‌توانند تحولات اساسی در بخش‌های مختلف کشور از جمله صنعت و تجارت ایجاد نمایند. آقای دکتر پزشکیان معتقد به مداخله حداقلی دولت می‌باشند.»

افخمی راد در پایان سخنان خود بیان کرد: تنها خواهش جدی من حضور حداکثری در انتخابات برای دادن رای به دکتر پزشکیان و دعوت از تمام تجار و بازرگانان برای حضور در این امر خطیر است.

گلایه های تجار و بازرگانان از وضعیت کنونی کشور!

گلایه های تجار و بازرگانان از وضعیت کنونی کشور!