دبیرکل سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار《 WeGO》طی پیامی در پاسخ به نامه شهردار شیراز مبنی بر توقف تحریم های ظالمانه علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا اعلام کرد:《WeGO》به دنبال هر اقدام ممکن در راستای تلاش های جنابعالی در خصوص رفع تحریم ها خواهد بود.

به گزارش پویش خبر،کیونگ یول لی، دبیرکل سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار《 WeGO》در راستای پاسخ به نامه اسکندرپور شهردار شیراز مبنی بر توقف تحریم های ظالمانه علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا پیامی برای شهردار ارسال کرد.

متن پیام کیونگ یول لی خطاب به اسکندرپور  شهردار شیراز:

در آغاز کلام، مایلم عمیق ترین مراتب تسلیت خود را بابت قربانیان ویروس کرونا که جهان و جهانیان را شدیدا در معرض خطر قرار داده است اعلام نمایم. بعنوان یک شهروند کره جنوبی که کشورش به شدت تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته، آلام مردم بزرگ ایران را که از این ویروس رنج می برند کاملا درک می نمایم. اما، مطمئن هستم ما با شرایط سخت کنونی مبارزه کرده و دیر یا زود بر آن غلبه خواهیم کرد.همچنین در خصوص اینکه تحریم ها باعث می شوند مردم ایران از جمله شهروندان شیراز که باید سریعا مداوا شوند بی دلیل به سختی و مشقت بیفتند  کاملا با جنابعالی موافق هستم. شیراز بعنوان یکی از اعضای ارزشمند سازمان؛ شایسته زندگی شادتر، هوشمندتر و فعال تری است. سازمان جهانی شهرهای هوشمند پایدار (WeGO) به دنبال هر اقدام ممکن در راستای تلاش های جنابعالی خواهد بود. به امید همکاری نزدیک با جنابعالی برای ایجاد و بهبود آینده ای شاد، هوشمند و پایدار

پیش از این شهردار شیراز در راستای استفاده از ظرفیت های بین المللی این نهاد برای رساندن صدای شهروندان به گوش همه جهان طی نامه ای به شهرهای دوست و خواهر خوانده و سازمان های بین المللی نوشته بود:تحریمهای ظالمانه در شرایط شیوع ویروس کرونا مصداق بارز جنایت جنگی است و اینجانب به نمایندگی از شهروندان فرهیخته شیراز از همکاران خود در سرتاسر جهان و مسئولین سازمان های بین المللی در حوزه مدیریت شهری انتظار دارم خواستار لغو تحریمهای ظالمانه شوند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز