صداقت از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی، موارد را از طریق تلفن 124 ستاد خبری سازمان صمت فارس، 32340000 ستاد خبری اتاق اصناف شیراز و یا 135 ستاد خبری تعزیرات حکومتی فارس اطلاع دهند.

به گزارش پویش خبر، در ۵ روز اول اجرای طرح نظارتی ویژه تشدید بازرسی بازار شیراز بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تخلف کشف شده است. محمدابراهیم صداقت معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت فارس با بیان این مطلب گفت: در ۵ روز اول اجرای طرح یک هزار و ۱۸۳ بازرسی از واحدهای صنفی و تولیدی شیراز به عمل آمد که طی آن ۲۱۴ پرونده تخلف برای متخلفین تشکیل شده است.

صداقت افزود: از ۲۱۴ پرونده تشکیل شده ۸۸ پرونده مربوط به تخلف گرانفروشی، ۸۳ پرونده مربوط به عدم درج قیمت، ۱۱ پرونده قاچاق کالا، ۱۲ پرونده مربوط به تخلف تقلب، ۱۲ پرونده مربوط به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا ابلاغی وزارت بهداشت و ۸ پرونده مربوط به سایر تخلفات صنفی بوده است.

به گفته وی بیشترین تخلفات مربوط به واحدهای صنفی خواربار فروشی، میوه و صیفی جات است.

معاون بازرسی سازمان صمت فارس در خصوص ۱۱ پرونده کشف کالای قاچاق گفت: در این طرح ۱۱ واحد متخلف عرضه کننده کالای قاچاق شناسایی شدند که ۱۰ مورد آنها عمده فروش و یک مورد خرده فروش است.

بر پایه گفته صداقت کالاهای قاچاق کشف شده شامل انواع نوشیدنی های خارجی، ژل بازی و انواع مواد غذایی و ارزش ریالی آنها بالغ بر ۳۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است.

وی همچنین در مورد تشکیل ۱۲ پرونده تقلب گفت: این پرونده ها مربوط به واحدهای خبازی می باشد که به دلیل کم فروشیی برای ۱۲ واحد صنفی تولیدی نانوایی پرونده تقلب و کم فروشی تشکیل شده است. این توضیح لازم است که نانوایی ها در خصوص کمیت محصولات تولیدی و میزان سبوس موجود در آرد در قالب گشت مشترک این سازمان با دانشگاه علوم پزشکی و اتحادیه مربوطه مورد ارزیابی و بازرسی قرار می گیرند.

صداقت از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی، موارد را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت فارس، ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز و یا ۱۳۵ ستاد خبری تعزیرات حکومتی فارس اطلاع دهند.