صابر سهرابی با گرامیداشت هفته معلم گفت:هنرستان شهید آوینی،به پرورش هنر و هنرمندان آینده این استان می‌پردازد و باید بیش از پیش مورد حمایت همگان قرار گیرند.

به گزارش پویش خبر، به مناسبت هفته معلم ، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از معلمان و مسئولان هنرستان هنرهای زیبای شهید آوینی شیراز، تقدیر نمود.

در این دیدار که مسئولان این هنرستان به نمایندگی از معلمان هنرستان حضور داشتند، مسایل و مشکلات این هنرستان مورد بررسی قرار گرفت.

صابر سهرابی در این دیدار با گرامی‌داشت هفته معلم و جایگاه معلم گفت: هنرستان شهید آوینی تنها هنرستان هنری فارس است که زیر مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، به پرورش هنر و هنرمندان آینده این استان می‌پردازد و باید بیش از پیش مورد حمایت همگان قرار گیرند.

سهرابی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا رشته سینما، بار دیگر در این هنرستان راه‌اندازی شود و علاقمندان به این رشته هنری نیز بتوانند در همین استان به تحصیل بپردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با کلیدی شمردن جایگاه این هنرستان در فارس ادامه داد: این هنرستان پرورشگاه هنرمندان آینده است و از همین رو بر ماست تا همه تلاش خود را برای تجهیز و ارتقای آن به کار بندیم.

هنرستان هنرهای زیبای شهید آوینی شیراز، با ۱۳۰ دانش‌آموزِ هنرآموز، در رشته‌های تجسمی و نمایشی فعالیت دارد و در سال گذشته توانسته است ۵ مقام برتر کشوری را در جشنواره‌های مختلف هنری بدست آورد.

هفته معلم

  • نویسنده : محمدمهدی اسدزاده